AZERBEYCAN DOSYASI : Prof. Dr. Aygün Aytar Attar’ın Türk düşmanl ığı yaymaya çalışan Azerbaycanlı akademisyen Prof. Dr. Çingiz Qacar’a cevabı


Türk Düşmanlığınızın Sebebi Nedir?

Prof. Dr. Aygün Aytar Attarın Türk düşmanlığı yaymaya çalışan Azerbaycanlı akademisyen Prof.Dr. Çingiz Qacar’a cevabı

Azerbaycan’da Türk düşmanlığı yapan ve sözüm ona "tarihi hakikatleri " söyleyen cesur " alim"lere bir sorum var.

Sovyetler anamızı ağlatarak varımızı yokumuzu elimizden aldıklarında, Bakü’ nün göbeğinde ana dilinde dükkandan ekmek almak isteyen vatandaşlara kendi memleketinde rusca bilmediği için çuşka söylendiğinde siz aydın olarak ne yapıyordunuz?

Milli servetimiz, milli medeniyetimiz talan edildiğinde, 114 bin metrekare olan topraklarımız Sovyetler tarafından keyfi bir şekilde elimizden alınarak Ermeni’ye verilmesi sonucunda 88.6 bine düşürüldüğünde neden sesinizi çıkarmadınız, beyenat vererek itiraz etmediniz , bugün Türkiye’ye karşı sergilemekte olduğunuz " cesaretli" çıkışlarınız neden o zaman olmadı?O zaman mutasyona uğramış olan "milli gayret" damarınız şimdi neden kabardı?

Bahaneniz Sovyet rejimi, dönemin şartları olamaz, çünkü o rejimde o dönemde sizin yaşıdınız olan Ermeni alimleri cesurca milli menfaatları için yazıp çizirlerdi, yüz karası olan insanlık dışı uygulamalarını dahi kahramanlık olarak taktim ediyorlardı.O gün konuşamayan, susan , milletin Şeref’ini kişisel menfaatına kurban eden , lal olanların bugün dilli dibeğe dönüşerek Türk düşmanlığı yaptığını görünce yazıklar olsun diyorum.

1918 de Bakü sokaklarında kurban bayramı akabinde Ermeniler tarafından kesilen insanlarımızın o kurbanlara karışmış kanlarının intikamını almak için ta Anadolu’dan kalkıp gelen ordu dil uzattığınız Türkün ordusu idi..

Anamızın bacımızın namusunu ermeninin ,rusun elinden kurtarmak için gelen asker kahraman Türk askeri idi.

1987 sonrasında Karabağ’ da Ermeni’ye karşı kişisel gayretleri ile silahlanarak dövüşen oğullarımızın yardımına ailesini, çoluk çocuğunu bırakarak şehid olmak için gelen (Atilla Kaya, Mehmet Çetinkurt ve sair onlarca) gönüllü Türk genci idi.

Bilmeye bilirsiniz , çünkü bügün Türklüğe ve Türkiye’ye dil uzatan sizler o gün cephede yoktunuz..

Yaranmağa çalıştığınız, tarihi çarpıtarak yağ çektiğiniz,gözüne girmek için yarıştığınız kendinize daha yakın gördüğünüz milletin ordusu ise 1920 de dedelerimize yaptığı gibi 1990 da üzerimizden tanklarla geçen ordu idi..

Bilimle uğraşmak ciddi iştir , çok çalışan her kes akademik ünvana sahip olur, ama bilge ola bilmek karakter işidir, odur ki her alime bilgin denilmez.

Bilge sözü nasihate dönüşür, değim olarak nesilden nesile aktarılır, güce tapan,siyasi çıkarlara ve siparişe yönelik konuşan , yazan çizen"alimler" in söylemleri ise dedi kodu malzemesi olur, sakız gibi bir müddet çeynendikten sonra atılır..

Dolayısıyla son günlerde cemiyeti bolca sakızla temin eden "alimlerin"çabası nafiledir , bilesiniz. Alim olup böbürlenmektense adam olmaya gayret etmek evladır..

Azerbaycan bağrında Kafkas İslam Ordusunun bizler için can veren iğit Mehmetçiğini barındıran Türk yurdudur.

Azerbaycan ile Türkiye bir millet iki devlettir..

Yüz yılların mihenk taşından süzülerek hakiki ifadesini tapan ve hepimizin duygularına tercüman olan bu fikri seslendiren rahmetli Haydar Aliyev’ in siyasetine övgüler yaparak , yaranarak ,methiye kontenjanından Azerbaycan parlamentosunda koltuk kapan bazı milletvekillerinin Haydar Aliyev ‘in altını çizerek belirlediği Türkiye ile Azerbaycan’ ın Bir Millet düşüncesine karşı çıkmaları nasıl bir tezattır, ne yaman bir çelişkidir, anlayamadım..

Bölgesel sorunların bol, Türkiye ile Azerbaycan arasında ilişkilerin gayet güzel olduğu,birlikteliğin iki ülke menfaatlarına mükemmel hizmet ettiği bu süreci birileri provoke etmek için bir yerlerden düğmeye basmış olacak ki son günlerde alim ve siyasetçilerden müteşekkil bir grup hızlı antitürk tebliği ne başlamış bulunmakta..

Türkiye Azerbaycan’ın toprak bütünlüğü ile bağlı devlet siyasetine dönüştürdüğü Karabağ’ın işgaline son verilmesi talebini uluslararası arenada ısrarla gündemde tutan ve iç siyasetteki tüm konuşmalarında da tekrar eden tek ve kardeş olan devlettir.

Dış politikada Türkiye ile birlikte hareket edeceğini Uluslararası tüm toplantılarda net bir şekilde ifade eden Can ‘dır Azerbaycan..

Büyük resimde gördüğümüz bu görüntü birilerini rahatsız etmekte, birilerine batmakta ki onlar da manipülasyon için amade olan grupu devreye sokarak nifak çıkarmak , Türkiye Azerbaycan ilişkilerini bozmak istiyorlar..

Başaramayacaksınız, merak etmeyiniz.

Yazıp çizdikleri sakız misali çeynenip atılacak, geriye ise Türk olmadıklarına dair itirafları kalacak..

Türk’e sövmeği marifet gören bu grupun Alim ya da siyasetçi kimliklerine puan vermek hadsizliğinde bulunamam Türk olarak asaletim buna izin vermez , ama asıllarını inkar etmedikleri gayri Türk olduklarını itiraf ettikleri için bir okkalı aferini hak ediyorlar.

Tanrı Türk’ü Türk düşmanlarından korusun..

Türk"ün Gazi şehri Magosa ‘dan selam sevgilerle ..

Türk Prof.Dr.Aygün Attar..

Not: yavru vatanda Kıbrıs tayım iş nedeni ile..

Bu konuyu döndükten sonra yazacaktım aslında ama Avrupa’ dan çok sevdiğim Türklük davasının gayretli neferi Sefa Yürükel hocanın " Aygün Hocam neler oluyor" dediği heyecanlı telefonu nedeni ile araçta yazdım.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: