SEMPOZYUM DUYURUSU : 2. İslamcı Dergiler Sempozyumu: “1960 Önces ine İslamcılık Düşüncesi ve Dergiler”, 11-12 Mart 2017


Değerli grup üyeleri,

Türkiye’de İslamcı yayıncılığın serüvenini ele almak amacıyla İlmi Etüdler Derneği (İLEM) tarafından 2013 yılında başlatılan İslamcı Dergiler Projesi’nin ikinci aşaması tamamlandı. Mart 2016 tarihinde başlatılan projenin ikinci aşamasında 1960 öncesinde yayımlanan 57 dergi incelendi. 57 derginin yaklaşık 5000 sayısı dijitalleştirilip kataloglandı. Bu kapsamda11-12 Mart 2017 tarihlerinde “1960 Öncesinde İslamcılık Düşüncesi ve Dergiler” konulu 2. İslamcı Dergiler Sempozyumu organize edilecektir.

2. İslamcı Dergiler Sempozyumu’nda açılış programı, açılış özel paneli ve on oturum düzenlenecektir. Sempozyum, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 11 Mart 2017 Cumartesi saat 9.00’da 1960 öncesinde yayımlanan dergilerden alınan küpürlerin sergileneceği “1960 Öncesi İslamcı Dergiler Sergisi” ile başlayacak ve sergi iki gün boyunca ziyaretçilere açık olacaktır. Saat 9.30-10.30 arasında İslamcı Dergiler Projesi Koordinatörü Lütfi Sunar, İlmi Etüdler Derneği Başkanı Süleyman Güder ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımı ile Açılış Programı düzenlenecektir. Saat 10.30-12.15 arasında “İslamcılığın Dili ve Dinamikleri” isimli Açılış Özel Paneli tertip edilecektir. Sempozyum oturumları İlmi Etüdler Derneği’nde yapılacaktır. 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 14.00’dan itibaren sempozyum oturumları başlayacaktır. Paralel oturumlar ile Cumartesi dört, Pazar günü de altı oturum düzenlenecektir. İki gün boyunca sempozyum oturumlarında 44 bildiri sunulacaktır. Sempozyum 12 Mart Pazar günü saat 16.00’daki Kapanış Değerlendirme ile sona erecektir.

Sempozyum programını ekte bulabileceğiniz gibi detaylı bilgiye idp.org.tr/sempozyum/2 adresinden ulaşabilirsiniz. Değerli grup üyelerini, İslamcılık üzerine çalışan araştırmacıları ve konuya ilgi duyan herkesi sempozyuma davet ediyoruz.

Hayırlı günler.

Suat Kaymak

İslamcı Dergiler Projesi Koordinatör Yardımcısı

2. İslamcı Dergiler Sempozyumu Programı.pdf

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: