HAARP DOSYASI : Senaryoya göre İstanbul’da 9 Mart 2017 tarihinde deprem olacak


Senaryoya göre İstanbul’da 9 Mart 2017 tarihinde deprem olacak (04.03.2017 saat 11.32’de yazıda güncellemeye gittim. Bir senaryo, gerçekleşmesini istemediğimiz bir senaryo)

Ülkemizde son haftalarda çok fazla deprem olmaya başladı. Yaşanan depremlerden sonra yabancı bir gazete tarafından 7-8 yıl önce İstanbul hakkında yapılan deprem senaryosu aklıma geldi. Biraz araştırdım ve buldum. İngiliz Daily Telegraph gazetesi İstanbul hakkında deprem senaryosu yazmış. Senaryoya göre İstanbul’da deprem 9 Mart 2017 tarihinde saat 08.25’de olacak. Depremde 35 bin kişi ölüyor, 200 bin kişi yaralanıyor, 80 bin konut yıkılıyor. Bu senaryo ancak 1999 depreminden önce bir filmde yer alan senaryo da vardı. 1997 yılı filmi olan ve Mel Gibson’ın oynadığı Komplo Teorisi filminde İstanbul’da deprem olduğunu ve şiddetinin de 7,4 olduğu bilgisi yer almıştı. 2 yıl sonra ise deprem gerçekleşti.

Komplo Teorisi Filminden;

Mel Gibson ve Julia Roberts gibi tanınmış kişilerin yer aldığı 1997 filmi, 17 Ağustos 1999 depreminden 2 yıl önce gösterildi. Filmde haber bülteninde Türkiye’nin güneyinde 7,3 şiddetinde yaşanan bir deprem olduğu bilgisi veriliyor. Conspiracy Theory – 1997 filminde yer alan sahnede Türkiye’de binlerce ölü ve binlerce yaralı olduğundan bahsediliyor.

1999 depreminde ölen kişi sayısı 17.480 iken depremde yaralanan kişi sayısı ise 23.781 olarak resmi kayıtlarda yer aldı. 350 bine yakın konut, iş yeri, yapı hasar gördü yerle bir oldu.

Senaryodan Çok Daha Fazlası

Bir filmde yer alan bu sahne tesadüf mü? Sadece bir senaryodan ibaret mi? Deprem dediğimiz olay artık doğa olayından çıktı, teknoloji ile kontrol altına alınabiliyor. Daha doğrusu teknoloji sayesinde depremler yapılabiliyor. 1999 depremini Allah’ın takdiri ilahisi diyerek geçiştirmek en büyük sorumsuzluklardan birisidir. Bu sorumsuzlukta binlerce ailenin vebali, binlerce vatandaşımızın sorumluluğu var.

9 Mart 2017 İstanbul Depremi

VİDEO LİNK : https://www.youtube.com/watch?v=r2J5kpiLnxk

Yazımın başında değindiğim hususa geri dönelim. İngiliz Telegraph Gazetesi birkaç araştırmacı tarafından kaleme alınan “Fay hattında yaşam yolculuğu” adlı senaryoyu 2010 yılında yayınlamış. Tamsin Davies ve Serena Davies ile Adam Whitaker Türkiye’ye bir gezi yapıyorlar ve bu gezi sonrasında bu yazı dizisini kaleme alıyorlar. Bu kişilerin Türkiye gezisi masraflarını ise Kraliyet Coğrafi Araştırmalar Topluluğu ve Land Rover şirketi karşılıyor.

İlgili yazıda yer alan senaryodan birkaç satır paylaşayım;

“Saat 8.25. 9 Mart 2017. Her zamanki gibi, İstanbul yolları fabrikalara ve iş merkezlerine giderken duman kusan otomobil ve otobüslerle dolu. 15 milyon insan için rutin bir gün. Aniden yer sarsılmaya başladı. Binalar yıkılıyor, gaz ve su boruları patladı. Panik olan insanların yüklenmesi nedeniyle telefon sistemi çöktü. Sahilde temiz bahar havası almak için gezen insanları bir anda tsunami yuttu. Günün sonunda 35 bin insan öldü, 200 bin kişi yaralandı, 80 bin bina enkaz oldu. Sultanahmet Camisi ayakta kaldı, ancak üzerindeki çatlaklar yıllar boyunca 2017 depremini hatırlatacak.”

Çok korkutucu, ancak dikkate alınması gereken bir senaryo. Bu yazı neden ciddi kurum ve şirketler tarafından finanse edilen bir araştırma sonucu yazıldı?

Bahsettiğim senaryoyu yazan ekibin Türkiye ve diğer ülkelere yapacakları ziyaret öncesi çektikleri video;

VİDEO LİNK : https://www.youtube.com/watch?v=N4Uru-Q18gE

Ağustos 2010’da çıkılan seyahat sonrası, 21 Aralık 2010 tarihinde Telegraph’ıın internet sitesinde bu yazı dizisi yer alıyor. Neil Tweedie tarafından yazılan yazıdan bazı bölümleri paylaşmak istiyorum.

İngiliz Telegraph Gazetesi orjinal haberden;

IT is 8.25am on Thursday March 9 2017. As usual, the roads of Istanbul are jammed with cars and buses, spewing fumes as they crawl towards factories and offices. A routine day for the 15 million or so people who make their home by the Bosphorus.

Without warning the ground begins to shake. Buildings topple, crushing or burying those inside; gas and water mains fracture and erupt; the telephone system, overwhelmed by panicked calls, collapses. Down in the park on the shore of the Sea of Marmara people taking a stroll in the spring air have but a moment to register the tsunami about to overwhelm them. By the end of the day 35,000 people are dead and 200,000 injured, and some 80,000 buildings lie in ruins. Others, like the great Blue Mosque, survive but with marks that will serve as a reminder for decades to come of the great earthquake of 2017 – the one everyone knew was coming but did little to prepare for.

(Haberin orjinal linkine ulaşmak isteyen benimle iletişime geçebilir)

Haarp Teknolojisi

Haarp nedir? Yüksek Frekanslı Aktif ‘Aurora’sal Araştırma Programı olarak Türkçe’ye çevrilen Haarp ilk hali ile; High Frequency Active Auroral Research Program anlamına gelmektedir. Bilimsel kavramlar ve terimlere takılı kalmadan özetleyelim. Haarp ABD tarafından çok geliştirilmiş bir teknolojidir. Sismik dalgalar, frekanslar aracılığı ile yer altında fay hatlarını kırabiliyorlar, iklimlerle oynayabiliyor ve hava olaylarını yönetebiliyorlar.

Ülke olarak 1999 depreminden ders çıkardığımıza inanmıyorum.

Yukarıda belirttiğim unsurlar bir senaryo ancak bir senaryodan fazlası da olabilir. Temkinli ve ciddi olarak yaklaşılması gerekiyor.

Arif Muzaffer KUL

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: