GLADYO DOSYASI /// E. İST. D. BŞK. BÜLENT ORAKOĞLU : Alman ve Türk gladyolarının DİTİB operasyonu


Alman ve Türk gladyolarının DİTİB operasyonu

Bülent Orakoğlu

Alman Federal Savcılığı geçen ay içinde Türk İslam Birliği’nde (DİTİB) görevli 6 imam hakkında casusluk suçlaması ile soruşturma başlatmıştı. Suçlama konusu ise Almanya’nın teröre verdiği bilinen desteği bir kez daha açık bir şekilde gözler önüne seriyordu. Almanya’nın, hedefi Türkiye’yi üst aklın kontrolündeki NATO, İngiltere ve OBAMA ABD’sinin başını çektiği algı operasyonları, psikolojik harp stratejileri ve asparagas iddialarla terör’e destek veren ülkeler kategorisinde değerlendirilmesini sağlamaktı. Böylece Türkiye’de devletin üst katlarının, Lahey Adalet Divanı’nda yargılanmaları sağlanabilecekti. Bu amaçla Türkiye DEAŞ’a destek vermekle suçlanırken, Almanya açık bir şekilde Türkiye aleyhine faaliyet gösteren eli kanlı PKK, DHKP-C ve FETÖ terör örgütlerine kucak açarak silah lojistik ve eğitim desteğinde bulunabiliyordu. Üstelik 15 Temmuz Kalkışması’nda 248 Türk vatandaşını şehit eden 2191 vatandaşımızı yaralayan FETÖ firarilerini, Türkiye’ye teslim etmek bir yana, Türk din görevlilerini FETÖ hakkında bilgi toplayıp Türk makamlarına ilettiği iddiasıyla casusluk davası açma cüretini göstermede bir sakınca görmüyordu. İki ülke arasında krize neden olan konu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in son Türkiye ziyaretinde de gündeme geldi. Kritik ziyaretin hemen ardından DİTİB, tartışmalara konu olan 6 imamın görevine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından son verildiğini açıkladı. Merkeze çağrılan imamların yerine ise yeni görevlendirmeler yapıldı. Ancak Federal Kriminal Dairesi’ne bağlı Alman polisinin yeni atanan 4 imamın ikamet ettiği evde casusluk iddiaları ile ilgili olarak ”daha fazla kanıt toplamak!” amacı ile yaptığı aramalar, Türkiye’de kamuoyu tarafından, DİTİB’e yönelik hukuk dışı karanlık skandal ve Pediga eylemlerine destek veren düşmanca bir operasyon olarak değerlendirildi.

FETÖ elebaşı Gülen ve diğer terör örgütü mensuplarının Amerika’da Walk-in tabir edilen kategoride yani gönüllü olarak CIA veya Pentagon’a ajanlık hizmeti talep ettikleri istihbarat raporlarında ve mahkeme kararlarında yer alıyor. Raporlarda; FETÖ militanlarının yalnızca CIA hesabına çalışan tek taraflı ajan olmadıkları, duble agent olarak piyasalarını yükselttikleri belirtiliyor. Yaklaşık 2.400.000 vatandaşımızın yaşadığı Almanya’da himmet parası toplama, yandaş ve mürit kazanma amacına yönelik olarak çeşitli şirket dernek ve vakıflarda faaliyet gösteriyorlar.

FETÖ’nün Türk Gladyo’su olarak, Almanya’da özellikle Alman Dış İstihbarat Servisi BND ve İç İstihbarat Servisi Federal Anayasayı Koruma örgütleriyle çok iyi ilişkiler kurması şüphesiz Soğuk Savaş döneminin Alman Gladyo’su Gehlen Harekatı veya BJD(Alman Gençlik Birliği)sayesinde olmuştu. Türkiye’de ve tüm Avrupa ülkelerinde 1990’lı yıllarda Soğuk Savaş döneminin Gladyoları deşifre olmuş Amerika çıkarlarına hizmet edemez hale gelmişlerdi. ABD müesses nizamı NATO ve AB ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye’de yeni Gladyo yapılanmasını ‘din eksenli tarikatlar ve cemaatler’ ekseni üzerine oturtmuştu. ABD’nin yeni stratejisi ‘dinci laik çatışmaları’ üzerine kurulmuştu. Türkiye için seçilen örgüt Fethullah Gülen cemaati (FETÖ )olmuştu. Scientology tarikatı ise ABD başta olmak üzere birçok ülkede ayrı bir din olarak kabul edilmişti. Almanya ve bazı AB ülkeleri ABD merkezli Scientology tarikatının ülkelerindeki yapılanmasının ulaştığı boyutları örtülü bir tehdit olarak algılamakta ve bu örgüte karşı yaptırımlar uygulama çabasındalar. Almanya’da yeni Gladyo’nun Scientology örgütü olduğu kanaati hakim. Hızla yayılan ve büyük mali olanaklara sahip CIA bağlantılı, Scientology tarikatının Avrupa’da en sıkı ilişki içinde olduğu güç, Fethullah Gülen terör örgütü olması dikkat çekicidir. Scientology, aynı zamanda Moon tarikatı ve Çin’de faaliyet gösteren Falun Gonk ile de çok sıkı ilişki içinde. Her dört tarikatın da teorisi, dini yorumlayışları, çalışma tarzları ve hedefleri arasında olağanüstü uyum var. Kuskusuz bunun nedeni, komuta merkezinin aynı olması hepsinin CIA’nin örtülü faaliyetleri için kullanılıp yönlendirilmesinden kaynaklanıyor.

Bu nedenle Almanya’da DİTİB’e mensup görevlilere karşı yürütülen karanlık senaryoların ve operasyonların arkasında Türk ve Alman Gladyoları FETÖ ve Scientology olduğu artık bir sır değil. Bu gerçekler karşısında Türkiye’de faaliyet gösteren Alman vakıfları ve çoğunlukla HDP’li belediyelere hibe veya kredi fonlaması sağlayan, Alman yatırım ajansı GTZ ve onunla ortak çalışan Alman Kalkınma Bankası KfW’nin detaylı araştırılması gerekiyor. Tarihten 10 yıl önce Alman vakıfları ile ilgili ajanlık ve Türkiye aleyhindeki faaliyetleri ile ilgili olarak yargı sürecinin başlatılması ve beraatle sonuçlanması üzerinden önemli yeni gelişmelerin ve delillerin ortaya çıkması bu vakıfların, GTZ ve Alman Kalkınma Bankası’nın FETÖ ve Scientology Gladyo yapılarıyla ilişkileri ve faaliyetlerinin yeniden araştırılması ülke güvenliği açısından elzem görünüyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: