SOSYAL MEDYA : Yeni Kullanıcılar İçin LinkedIn


Yeni Kullanıcılar İçin LinkedIn

LinkedIn, iş dünyasında bulunan ve bulunmak isteyen kişilerin bilgi,iş ilanı,kanun değişikliği ve iş hayatında yaşanan olumlu olumsuz değişiklerden bahsettiği, kullanıcı olmak istediklerinde elektronik ortamda hazırladıkları özgeçmişleri ile üye oldukları sosyal medya platformudur.Bazı firmaların iş ilanlarını paylaşmaları, mülakat sürecinde adayların profillerine bakarak işe alım sürecinde aktif olarak kullanabiliyorlar. LinkedIn kullanmaya başlayıp bağlantılar (kişiler) eklemeye başladıktan sonra karşılaşabileceğiniz durumlardan bahsetmek istiyorum.

LinkedIn’de karşılaşabileceğiniz durumlar;

· Günlük ya da belirli aralıklarla kendi fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz sosyal medya platformu değildir. Instagram ile LinkedIni karıştıranlara denk gelebilirsiniz.

· Zeka soruları gibi görünen meyve,sebze ve çiçeklerle kurulan denklemlerin fotoğraflarını paylaşıp ‘?’ konulan yere gelmesi gereken sayıyı soranlara denk gelebilirsiniz.

· İş hayatında en çok kullanılan ofis programlarının (Excel ) kullanımı kolaylaştıracak içerikleri paylaşacağını belirten kişilerin mail adreslerinizi resmin alt kısmına yazmanız gerektiğini söyleyen kişilere denk gelebilirsiniz.Mail adresinizi paylaştığınız zaman herhangi bir dosyanın size gelmesini beklemeyin.

· Direk özelden size mesaj atarak sizinle muhabbet etmeye çalışan ve farklı amaçlarla size yaklaşan insanlara denk gelebilirsiniz. Bazı kişilerin diğer sosyal medya platformlarından size ulaşmaya çalışmasına denk gelme ihtimaliniz çok yüksek.

· LinkedIn profilinizde bağlantılarınıza açık olarak özgeçmişinizi zaten paylaşıyorsunuz. Özel olarak size mesaj atıp özgeçmişinizi paylaşmanızı isteyenlere denk gelebilirsiniz. Büyük olasılıkla telefon numaranıza ulaşmak için bu yol tercih edilmiştir.

· İş arayan adayların umutlarıyla oynayan kişilere denk gelebilirsiniz. Hayali firmaların hayali uzmanları tarafından hayali bir mülakata davet edilmek ile karşılaşabilirsiniz. Detaylı bir araştırma yaptığınız da umutlarınızla oynayan kişiler amacına ulaşamazlar.Belirli bir süre içinde de hayali uzmanların profilleri yok olur.

· Tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi LinkedIn akışınızda da gündemde olan tüm konular hakkında içerik paylaşanlara denk gelebilirsiniz.İş hayatında yaşanan olumlu olumsuz olaylar,değişen kanunlar ve iş hayatı düzenlemeleri dışında tüm gündem ana sayfanızda olacaktır.

Bu olumsuzlukların yanı sıra iş arayan ve eleman arayan birçok kişinin yolları kesişebilir. Buna yardımcı olacak birçok iş ilanı paylaşılmaktadır. Önemli olan bağlantı sayınızın azlığı ya da çokluğu değil,önemli olan bağlantılarınızın niteliğidir.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: