FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : Nöbetçi imamlar


Nöbetçi imamlar

FETÖ, emniyet ve MİT’e sızdırdığı üyelerini sivil imamlarıyla yönetti. Eski imamlar Osman Hilmi Özdil ve Murat Karabulut’u deşifre eden TAKVİM bu kez örgütün son imamlarını da buldu. Emniyet imamı Eşref Kullebi ve MİT imamı Nurullah Evler’in 15 Temmuz sonrası kayıplara karıştığı anlaşıldı.

TAKVİM, 15 Temmuz darbe ve iç işgal harekâtı sürecinde FETÖ’nün Emniyet ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) imamlığını yürüten iki önemli kozmik ismi buldu, takip etti ve görüntüledi. Biri, örgütün eski Emniyet imamı ‘Kozanlı Ömer’ kod adlı Osman Hilmi Özdil‘in, diğeri ise MİT imamı ‘Sinan’ kod adlı Murat Karabulut’un halefi olan iki imam, görüntülendikten sonra da faaliyetlerine devam etti ve bir süre önce firar etti. FETÖ’nün önemli isimlerinden olan Erhan kod adlı Eşref Kullebi’nin Emniyet imamı olduğu, Ömer kod adlı Nurullah Evler’in ise Başbakanlık ve MİT imamı olarak faaliyet gösterdiği anlaşıldı.

KARISI, KADIN BÜROKRATLARIN ABLASI
Her ikisi de ByLock kullanıcısı olan bu imamlar, 15 Temmuz’dan önce Ankara’da çeşitli adreslerde gizli toplantılar yaptı, buluştukları örgüt yöneticilerine Pensilvanya’nın talimatlarını iletti. Kullebi ve Evler’in birlikte toplantı yaptığı evlerden biri Çankaya’da Cevizlidere Mahallesi’nde 1226 Sokak’ta yer alıyordu. Bunun yanı sıra Eşref Kullebi, Çankaya Aşağı Öveçler Mahallesi 1293 Sokak’ta, Çukurambar 1443. Cadde’de ve Yenimahalle’de Aşağı Yahyalar 978. Sokak’ta FETÖ yöneticileriyle toplantılar yapıp örgüt şurasının talimatlarını iletti. Kullebi ve Evler’in gittiği adreslere kırmızı listede ByLock kullanıcısı FETÖ’cü Mehmet Pala’nın da kılık değiştirerek gittiği görüldü. FETÖ üyesi gizli tanık Arif, ifadesinde Eşref Kullebi hakkında şunları söyledi: "Eşref Kullebi halen Ankara’da Emniyet’in gizli gerçek imamıdır. Halen belli aralıklarla Amerika’ya gidip talimat getiriyor. İlahiyat mezunudur, şu anda nerede çalıştığını bilmiyorum." Bu ifadeden sonra Kullebi’yi araştıran Emniyet, Kullebi’nin Nurullah Evler’le irtibatını tespit etti. Nurullah Evler’in ismine 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ A tipi yapılanmasına yönelik soruşturmada da ulaşıldı. Bu soruşturmada 158 kripto yönetici deşifre edildi, kaymakamlardan 40 tanesi etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. Başbakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı imamı olarak faaliyet gösteren Nurullah Evler’in Sağlık Bakanlığı’nda çalıştığı belirlendi. Sağlık Bakanlığı’ndaki kadın bürokratların ablasının da Evler’in eşi Suna Evler olduğu anlaşıldı. Evler çiftinin MİT’in çözdüğü ByLock programını kullandığı da ortaya çıktı. Talimatlar, ByLock yoluyla örgüt mensuplarına iletiliyordu. Evler, deşifre olduktan sonra birdenbire sırra kadem bastı. Bunun üzerine hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

YENİ MİT İMAMI NURULLAH EVLER

ESKİ MİT İMAMI MURAT KARABULUT

YENİ EMNİYET İMAMI EŞREF KULLEBİ

ESKİ EMNİYET İMAMI OSMAN HİLMİ ÖZDİL

Abdurrahman ŞİMŞEK/Serkan BAYRAKTAR

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: