KGB & FSB & SVR DOSYASI /// Kitle İnfazları ile Tek Başına Öldür me Rekoru Kıran Stalin’in Baş İnfazcısı : Vasiliy Blohin


infaz

Stalin büyük temizlik adını verdiği kitlesel muhalif temizleme operasyonlarının baş infazcısı olan Blohin, Sovyetler döneminde yaptığı infazlarla kırılması güç çirkin bir rekorun sahibidir. Sadece Stalin’in emriyle bir ayda 7000 Polonyalı subayı tek başına öldürmüştür.

Blohin, 1895’te Çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğmuş, ardından orduya girmiş ve Birinci Dünya Savaşı’nda Çarlık Rusya’sı adına savaşmıştır. 1900 yıllarda Ekim Devriminin ardından Sovyet Rusya da etkin bir birim olan Çeka’ya 1921’de girmiştir.

Hakkında çok iyi bahsedilmemesine ve yetersiz raporu olmasına rağmen Blohin, Stalin‘in tam aradığı bir adamdı. Tüm karanlık ve Pis işleri yapabilecek bir kapasitede olduğu kısa zamanda anlaşılınca infaz timlerinin başına Stalin ‘in emriyle getirilmiş ve Moskova’da bulunan Lubyanka cezaevinde bir bölüm onun hizmetine verilmiştir. Burada Sessiz sedasız infaz işlerini gerçekleştiren özel bir ekibin başında bulunmuştur.

Binlerce kişi, rejimin Emri ile sorgusuz sualsiz infazlar yapan Blohin adını en çok duyurdu kitlesel infazı, 1939’da Nisan 1940 yılında Sovyetlerin Polonya işgali sırasında 7000 kadar Polonyalı subayı infaz etmesidir.

Blohin, infazları tek başına planlamış ve bir ay içerisinde her gece tek tek sorgu amacıyla aldığı subayları Alman marka tabanca ile başlarına sıkarak öldürmüştür.

Ufak bir odada düzenek hazırlamış ve öldürülen subaylar görevliler tarafından anında odadan çıkarılıyor, yer hortumla sulanarak temizleniyor ve bir sonraki infaza geçiliyordu. Tüm infazlar gece Karanlık vakitte yapılıyor, şafağa kadar insan öldürme işlemleri devam ediyordu. Ardından ormanlık bir alanda kepçeyle açılan çukurlara binlerce Polonya subay üstünkörü gömülmüştür. Alman marka tabanca ya da bu işlemin gerçekleştirilmesi nedeni ilerleyen yıllarda bu olayı ortaya çıktığında suçu Almanlara atmak istenmesiydi. Tarihe Katyn Ormanı katliamı olarak geçen acımasız infazlar serisi ortaya çıktığında dünyayı ayağa kaldırmıştır.

Blohin’e bu başarılı infazları ve devlete olan büyük hizmetleri nedeniyle ! 1941 yılında Kızıl bayrak nişanı verilmiştir.

Stalin ölümünün ardından gözden düşen, aslında Stalin’in acımasızlığını törpülemek ve etkilerini kırmak isteyen Nikita Kruşçev‘in emriyle Blohin zorla emekli edilmiş, 1955 yılında kafasına sıkarak intihar ettiği söylenmiştir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: