SİYASİ DOSYA : TEK ADAM ANAYASASI NELER GETİRİYOR, NELER GÖTÜRÜYOR ??


ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN GETİRDİĞİ BAZI ÖNEMLİ SAKINCALAR


(Türker Türkmenoğlu’nun sayfasından)


Adam yeni anayasa yazmış, koymuş önümüze. Benim EVET demem için yasayı bana madde madde anlatması gerekiyor. Anlatmıyorlar, asla anlatmayacaklar; Biz anlatalım.


BAŞKAN VE YARDIMCILARI


Madde 1 = Başkan ve yardımcıları için TÜRK vatandaşı olma şartı yok. (Başkan isterse Arap dünyasından birçok kişiyi başkan yardımcısı yapabilecek).


Madde 2 = Yeni başkan kendisine çok sayıda başkan yardımcısı atayacak ve bu yardımcılar, ilkokul mezunu olabilecek, 18 yaşında tecrübesiz olabilecek, yemin etmeyecek. Başkan isterse, devlet tecrübesi olmayan oğlunu yada kızını, akrabalarını oraya atayabilecek. Yetki sınırlaması da yok…


YARGIÇLAR, MÜLKÎ ÂMİR VE GENEL MÜDÜRLER, BAKANLAR


Madde 3 = Kendisini yargılayacak yargıçları kendisi seçecek, isterse görevden alabilecek. Vali, kaymakam ve genel müdürüne kadar hepsini tek başına, bir imza ile atayıp, görevden alabilecek. Meclis dışından bakan atayabilecek. Bu bakanlar da aranan bir kriter yok.


BASIN VE MEDYA


Madde 4 = Başkan veya yardımcıları, muhalif gazete ve televizyon kanallarını mahkemeye verdiğinde, Yargıç hükümet aleyhine karar alırsa, hükümet düşmanı, Fetö cü ilan edilme korkusu yaşayacağından hukuka uygun kararlar alamayacak, yargıya güven bitecek.


EKONOMİ


Madde 5 = Başkan bir karar ile yükselişini önleyemediği dövizi yasaklayabilecek. Bu defa yabancı yatırımcı kaçacak. İş dünyası çökme noktasına gelecek. Yatırımcı kaçınca işsizlik fırlayacak, hırsızlık ve gasp artacak.


BAŞKAN YARGILANAMIYOR


Madde 6 = Meclis iradesi ortadan kalkacak, herşey tek kişininin emri ile yapılacak, Başkan hukuk dışı birşey yaparsa, yargılanması için 400 milletvekili imzası ve kararı gerekiyor. Milletvekili çoğunluğu başkan’ ın partisinde olduğu için böyle bir imza toplanması mümkün olmayacak. Hadi 400 Mv. imzası toplandı diyelim. Bu defa başkan kendisini yüce divana gönderen Meclisi derhal fesih etme yetkisini kullanacak ve seçime gidecek. Yeni seçim de, kendisini yüce divana götürmeyecek milletvekillerini seçtirecek. Kendisini yüce divana gönderen milletvekillerini sürüm sürüm süründürecek.


REFERANDUM SÜRECİ


Madde 7 = Referandum sürecinde bu 18 maddeden hiç bahsedilmeyecek. Daha önceki seçimlerde yaptıkları gibi, hiç alakası olmadığı halde; terör bitecek, ekonomi şahlanacak deyip, HAYIR oyu verenlerin Fetö, Pkk, Abd v.b. teröristlere hizmet ettikleri, vatana ihanet ettikleri gibi söylemler öne çıkaracaklar ve asıl konuyu gizleyecekler.


SONUÇ


Bunlar tek adam rejimi dir. Bizim ”HAYIR” dememiz için fazlasıyla yeterli kardeşim…


Kısaca böyleymiş

Reklamlar

Etiketlendi:,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: