DUYURU : TÜRK TELEKOMDAN GÖNDERİLMİŞ GİBİ TUZAKLANMIŞ SAHTE FATURA MESAJLARINI AÇMAYIN, KURBAN OLMAYIN !!!!


DOLANDIRICILARIN GÖNDERDİĞİ TUZAK MESAJDA GÖRÜLECEĞİ ÜZERE ORJİNAL İFADELER KULLANILMIŞ

Değerli Yurtseverler Merhaba,

Bugün posta kutumuza TÜRK TELEKOM FİRMASINDAN gönderilmiş gibi tuzaklanmış ve maskelenmiş bir e-posta düştü. Oldukça profesyonel hazırlanmış bir e-posta mesajı. Çünkü format ve görüntü olarak orijinal bir TÜRK TELEKOM faturasının birebir kopyası. Ancak tuzak olduğunu şuradan anlıyorsunuz. Gerçi normal bir kullanıcı bu tuzağı kesinlikle yer ama bizim profesyonel hacker’larımız bu tür tuzakların kokusunu 1 milden alırlar ve öyle de oldu. Gelen mailin fatura görüntüleme kısmını araştırdıklarında bu menünün TÜRK TELEKOM’a ait bir siteye değil de hesabın çalınması için tuzaklanmış siteye yönlendiğini fark ettiler. Aşağıda yönlenen adresin linki bulunuyor.

Dolandırıcılar her zaman olduğu gibi kullanıcıların hesaplarını çalmak için ve bilgisayarlarına sızmak için psikolojik korkutma ve panik yaratma tekniklerini kullanıyorlar. Öncelikle kullanıcıyı paniğe sevketmek için yüksek miktarlı bir fatura tutarı belirliyor. Bizim için belirledikleri tutar 312,89 TL. Eğer bu tür bir mesaj alırsanız size de buna benzer bir tutar yazmış olabilirler. Bu fatura maskeli hesap çalma sahtekarlığı size geldiğinde mutlaka FATURA GÖRÜNTÜLE yazan bölümün üzerine gelin ve kesinlikle tıklamayın. Farenizin sağ tuşu ile KÖPRÜ KOPYALA şıkkını seçin ve tıklayın. Kopyalanan linki görmek için bir notepad.txt dosyası açın ve boş sayfaya yapıştırın. Eğer link www.turktelekom.gov.tr ile başlamıyorsa (Aşağıdaki örnekte gördüğünüz üzere) o takdirde bir dolandırıcılık suçunun baş kurbanısınız demektir.

Bu dolandırıcılar o kadar profesyonel ki bu sahtekarlık mesajını TÜRK TELEKOM’dan gönderilmiş gibi gösterebiliyorlar. Yukarıda görebileceğiniz gibi TTNET FATURA admin adresini kullanmışlar. Ancak burada küçük bir hata yapmışlar. Çünkü TTNET firması bir devlet sitesidir ve uzantısı da “.gov” dur. “.org” olamaz. Çünkü “.org” uzantısı sivil web sitelerinin kullandığı türden bir uzantıdır. Ama bu teknik detayları herkesin bilmesi beklenemez. Bu nedenle bu detayları bilmeyen binlerce kullanıcı bu çetelerin kurbanı oluyorlar.

SON BİR KEZ DAHA HATIRLATALIM. BÖYLE BİR MESAJ ALIRSANIZ SAKIN HERHANGİ BİR YERE TIKLAMAYIN VE DİREKT OLARAK SİLİN. ÇÜNKÜ TIKLADIĞINIZ ANDA BİLGİSAYARINIZA FARKETMEDEN BİR VİRÜS YÜKLEMİŞ OLABİLİRSİNİZ. BÖYLECE DOLANDIRICILAR TÜM KİŞİSEL BİLGİLERİNİZE ERİŞEBİLİRLER. O KADAR PROFESYONELLER Kİ ANTİ VİRÜS PROGRAMLARINI BİLE ATLATABİLİYORLAR.

Sizler artık öğrendiniz. Paylaşarak daha çok insanın kurban olmasını engelleyebilirsiniz.

Suçun olmadığı bir dünyada yaşamak dileği ile hoşçakalın.

DOLANDIRICILARIN GÖNDERDİĞİ TUZAK MESAJ

YÖNLENDİRİLEN SAHTE ADRES : http://bicastudios.com/jFBQtExu/yHsFwg74e0IJ.php?id=yerkutersoy@gmail.com&num=117991367942391

Etiketlendi:,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: