MK ULTRA PROJESİ : TELEGRAM İLE İLGİLİ KISA NOTLAR


● AIDS’e yol açan HIV de ABD kaynaklı bir laboratuar virüsüdür. (s. 88)

● 1985 yılında İngiltere’de bir Amerikan üssü çevresinde cruise nükleer başlıklı füzeleri protesto etmek için kamp kuran Kadın Barış Hareketi üyeleri arasında, bir süre sonra şiddetli baş ağrıları, baş dönmesi, zamansız ve şiddetli adet kanamaları, konuşma bozuklukları, kısmi geçici baş ağrıları görülmeye başlıyor. Kadın hareketi mensuplarının yaptırdığı araştırmalar, üssü koruyan güvenlik sisteminin yüksek frekanslı elektromanyetik dalgalar yaydığını ve bunun insan vücudunu etkilediğini ortaya çıkarıyor. (s. 90)

● Müziğin etkisiyle insanları aptallaştırma yöntemi, Hitler’in fikriydi. Ve bu yöntem KGB’nin merkez binasında, son teknolojiyle kurulan, "Müzik Odaları"nda daha da geliştirildi. "Odalar" lüks otel daireleri kadar rahat ve konforluydu. Ve orada her yerden, duvarlardan, tavan ve yerlerden ve mobilyaların her yerinden farklı müzikler duyuluyordu. Bu çok seslilik, günümüz kitle müziğini andırıyor. Ve saatlerce insanın her yönünü sarıyordu… (s. 92-93)

● "Faks çok ciddi bir icattır. Bu cihazın icadı ile halkın kullanımına sunulması arasında geçen süre, ortalama bir insan ömrüne yakındır. Yani şunu demek istiyorum; istihbarat örgütlerinin kullandığı ama halkın bilmediği ve belki de 30-40 yıl daha bilemeyeceği nice teknolojik gelişmeler var!" Prof. Dr. Haluk Nurbaki (s. 95)

● 1960-65 yıllarında Amerika’nın Moskova elçisinin esrarengiz ölümü dikkatleri çekmişti. Elçilikteki ölümlerin henüz tam olarak anlaşılamayan elektromanyetik etkilenmeden olduğu sanılmaktaydı. Bu bulgu üzerine çok gizli bir araştırma projesi başlatıldı ve adına PROJECT PANDORA denildi. Projede önemli veriler elde edildi. EMF sinyaller ile insanlar uzaktan tespit edildiği gibi öldürülebiliyordu. Psychotronic silah 320 km mesafeden insan üzerinde etki yapabiliyor, metabolizmayı etkileyerek ölüme yol açıyordu. Beynimiz 1 Hz. ile 35 Hz. arasında birtakım darbe sinyaller üretiyor. Derin uyku sırasında 1-3 Hz. (delta dalgaları), yorgunluk veya hafif uyku sırasında 5-7 Hz. (teta dalgaları), alarm veya herhangi bir uyarılma sırasında 8-12 Hz. (alfa dalgaları), çok meşgul olduğumuzda 14-30 Hz. (beta dalgaları)i normak işler yaparken ise 10 Hz. civarındadır. Eğer bir minik ELF frekansları yayıcı 8-12 Hz. yayın yapacak şekilde ayarlanmışsa bu cihazı bir satıcı taşıyorsa, sizin yanınıza yaklaştığında bir şeyler alma isteğinizin artış oranı fazlalaşacaktır, zira onun yanında bir rahatlama hissedeceksiniz. (s. 106-107)

● "Sovyetler Birliği’nin 1951 yılında, zihin kontrol çalışmalarında kullanmak üzere Sandoz firmasından yaklaşık 50 milyon doz LSD-25 satın aldığı öğrenilmiştir." Usaintic Raporu – 1951 (s. 143)

● "10 yılı aşkın bir süredir illegal servisler insan davranışlarını kontrol etmekteki çalışmalarını sürdürmektedir. Bu deneylerin sürdürülmesi yönündeki çalışmalar gerçekçi ve bu ölçüde kontrol edilebilir olmalıdır." CIA Başkan Vekili Richar Helms – 17 Aralık 1963 (s. 155)

● "Tecrübeyle ispat edilmiştir ki, bir sessiz silahı korumanın ve halk kontrolünü ele geçirmenin en basit yolu, onları bir taraftan şaşkın, organizasyonları bozulmuş, ilgilerini gerçekten önemi olmayan başka sorunlara çekilmiş bir durumda tutarken, diğer taraftan disiplinsiz ve temel sistem prensiplerinden habersiz tutmaktır." Bilderberg Toplantısı – 1954 (s. 171)

● LSD (Lyserg Saure Diathyiamid) ilk defa 1938′de sentetik olarak elde edilmiş, sonra çavdar mahmuzu taneciklerinden doğal olarak bulunmuştur. LSD’nin sinir sistemince emilmesi hızlıdır ve kişi sırayla 3 değişik etki duyar:

1. Kalp atışının hızlanması, atardamar basıncının yükselmesi, sindirimin bozulması.
2. Algılama etkileri: Görsel ve işitsel belirtiler.
3. Ruhsal etkiler: Zaman kavramının bozulması, düşünce akışında bozukluklar, uyanıkken düş görme hali, kişilik kaybı duygusu. Şiddetli değişmeler, kendilerine ya da başkalarına saldırganlık hali. (s. 178-179)

● "MKULTRA, kimyasal ve biyolojik maddelerin araştırılmasını ve geliştirilmesini içeren CIA’in en temel programıydı. Gizli operasyonlarda kullanılmak üzere insan davranışlarını kontrol etme amaçlı kimyasal, biyolojik ve radyolojik materyallerin incelenip, geliştirilmesiyle meşgul olunmuştur." CIA Teftiş Başkanı’ndan, CIA Başkanı’na memorandum – 26 Temmuz 1963 (s.138)

● 5 Mayıs 1955 tarihli MKULTRA projesinden bir taslak TSS / Kimya Departmanı Araştırma ve Geliştirme Programı’nın bir kısmı aşağıdaki maddelerin ve yöntemlerin buluşuna ayrılmıştır:

1. Uygulanan kişiye halk içinde itibar kaybına neden olacak mantıksız düşünme ve anlamsızca ani hareket etme gibi durumları artıracak maddeler.
2. Algı gücünü arttıracak maddeler.
3. Alkolün sarhoş edici etkisini engelleyecek veya karşı koyacak maddeler.
4. Alkolün sarhoş edici etkisini artıracak maddeler.
5. Bazı hastalıkların istendiğinde düzeltilebilecek belirtilerini hasta görüntüsü vermek için ortaya çıkarmak.
6. Hipnozu kolaylaştıracak maddeler.
7. Bireylerin ihtiyaçların mahrumiyeti, işkence, zorlama gibi sorgulama sırasında karşı karşıya kaldıkları durumlara ve beyin yıkamaya karşı direnmelerinin artırımını sağlayacak maddeler.
8. Deneylerin öncesinde ve sonrasında hafıza kaybına neden olacak maddeler.
9. Şok ve şaşkınlık meydana getirecek fiziksel yöntemler ve el altından/gizli kullanılabilirlik durumu.
10. Şiddetli kansızlık ve bacakların felci gibi fiziksel engellere neden olacak maddeler.
11. Sonrasında hayal kırıklığı getirmeyecek, tam anlamıyla mutluluk meydana getiren maddeler.
12. Diğer kişiye bağımlı olmasını sağlayacak şekilde insan karakter yapısını değiştirecek maddeler.
13. Sorgulama sırasında yalan uydurmasına fırsat bırakmayacak zihinsel karışıklığa neden olacak maddeler.
14. Fark edilmeyecek ölçüde uygulandığı zaman kişideki çalışma performansını ve hırsını azaltacak maddeler.
15. Tercihen kalıcı etki bırakmadan bireyde görme ve duyma bozukluğu oluşturan maddeler.
16. Maksimum düzeyde bir hafıza kaybına neden olacak, içkiye, yemeğe veya spreyle vb. sigarayla uygulanabilen çok güçlü bir hap.
17. Yukarıdaki yöntemlerle gizlice uygulanabilen ve çok az miktarda alındığında insanı fiziksel hiçbir faaliyeti yerine getirmez durumda bırakan bir madde. (s. 204-205)

● GİZLİ MİKROÇİP PLANI Bugün dünya çapında on binlerce askerî personel, güvenlik gerekçesiyle gizlice mikroçiplendi. Milyonlarca evcil hayvan güvenlik ve sağlık gerekçesiyle mikroçiplendi. Dünyanın çeşitli ülkelerinde binlerce masum vatandaş hükümetler tarafından güvenlik amacıyla mikroçiplendi. Bazı politikacılar ve hükümet temsilcileri, tüm tutuklu ve esirlerin güvenlik amacıyla mikroçiplenmesini istiyorlar. Bazı yöneticiler, yeni doğan bebeklerin mikroçiplenmesini mecbur kılacak yasalar çıkarmak için öneri getiriyorlar. Tüm bu çabaların arkasında milyonlarca insanı tek bir merkezden yönetmek isteyenler var! Mikroçiplenme taraftarları, zihin kontrol operasyonlarını, sağlık ve güvenlik aldatmacasıyla halka yayma amacındalar. (s. 221)

● Gizli servislerin gizlice finanse ettiği araştırma şirketleri, çiplenmeyi cazip hale getirmek için, güvenlik ve sağlığı öne çıkarıyorlar. Oysa milyarlarca dolara mal olan bu çalışmaların asıl gayesi insanın güvenliği ve mutluluğu değil. Kaybolmuş bir köpeğinizi ya da çocuğunuzu bir an önce bulmak, Amerikan Savunma Bakanlığında ki bir generalin hiç mi hiç umurunda değil! Milyarlarca dolara mal olan bu teknoloji sizin sağlığınız ve güvenliğiniz için değil, tüm insanları tek bir merkezden idare etmek için geliştirilmiştir! (s. 247)

● "Echelon Sistemi" 1948 yılında ABD, Avustralya, İngiltere, Kanada ve Yeni Zelanda arasında imzalanan bir anlaşma ile doğdu. Günümüzde Echelon, dünyanın çeşitli yerlerindeki dev kulakları ve uyduları aracılığıyla sınır aşan, her telefon görüşmesini, faks, teleks, elektronik posta mesajıyla, radyo dalgalarını, havacılık ve denizcilik frekanslarını dinleyebiliyor. Echelon ayrıca ülke içindeki telekom trafiğiyle, cep telefonlarıyla yapılan konuşmaları da takip edebiliyor. Echelon’un en önemli vazifelerinden biri telekom trafiğinden terör eylemleri, uyuşturucu kaçakçılığı, siyasal gerginliklerle Pentagon ve diğer hükümet organlarının talep ettiği çeşitli konular hakkında bilgi toplamak. Süper bilgisayarlara konuyla ilgili anahtar kelimeler yüklenerek, bu sözlerin geçtiği görüşmeler ve mesajlar belirlenmeye çalışılıyor. (s. 296)

● "Hipnoz, telepati, düşünce okuma gibi özel yeteneklere sahip ajanlar, Amerikan halkının şuur altlarını etkileyerek düşüncelerini KGB’nin programı çerçevesinde değiştirmeye çalışmaktadır. Washington çevresi, ABD yöneticileri ve politikacılarını etkilemek için başlıca hedef bölge seçilmiştir." Albay Alexander Hodgson – ABD Savunma Bakanlığı (s. 401)

● New York Times gazetesinin 16 Temmuz 1977 sayısında şöyle bir haber yayınlanıyordu: "ABD, insanlığın esir edilebileceği görünmez silahlar geliştiriyor." 1978 yılında Walter Boward adındaki Arizonalı gazeteci-yazar, Operation Mind Control (Zihin Kontrol Harekâtı) adında yayınladığı kitabında şunları anlatmaktadır: "CIA tarafından uyuşturucu ilaçlarla yapılan deneyler, ABD hükümetinin uyguladığı çok gizli zihin kontrol projesinin yalnızca bir kısmıdır. Bu deneyler binlerce kişi üzerinde 35 yıl devam etmiştir. Bu araştırmalar; hipnoz tekniği, narkotik-hipnoz, elektronik olarak beynin uyarılması, ultrasonik, mikrodalgalar, alçak ses frekanslarıyla davranışların etkilenmesi ve davranış değişiklikleri terapisidir. CIA, psikolojik silah stoklarını, psişik silahların değişik tiplerini geliştirmeyi başararak artırmıştır. Şimdi bu kabiliyetleriyle yeni bir tip savaşa girmesi mümkündür. Bu savaşın görünmez, muharebe sahası insan zihinleridir. Parapsikolojik silahları devletler vatandaşlarını kendi ideolojik ve politik sistemleri içinde tutmak için veya diğer ülke insanlarının zihinlerini etkileyerek değiştirmek ve kendi gayelerine uygun yönlendirmek maksadıyla kullanacaklardır." (s. 418)

● …Eckart, birkaç yıl sonra öldü. Ölüm döşeğindeyken şu inanılmaz açıklamayı yaptı: "Adolf Hitler’i biz yetiştirdik ve size Führer yaptık. Müziği çalan benim, sahneden dans eden odur. Onun sözünden çıkmayın, Almanya’nın kurtarıcısı odur." Okültist -gizli ilimler uzmanı- Dietrich Eckart’ın "biz" dediği, Cermen Tarikatı ve onun kutsal Vehm ile soyluların Okültist-Monarşist örgütü Thule’ydi. (s. 436)

● Parapsikoloji, Türkiye’de üfürükçülükle karıştırılıyor, ancak ABD ve Rusya, bir yandan yeni silahlar geliştirerek güçlerine güç katarken, bir yandan da parapsikologları istihbarat toplamada kullanıyor. İngiltere’de İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış olan İngiliz filozofu Arthur Balfour da bir parapsikologdu. (s. 405-406)

● Parapsikoloji bilimi aşağıdaki psişik, ruhî yetenekleri ve olayları incelemektedir:

– Telepati (Teliepathy): Diğer bir insanın zihin haline veya düşüncelerine karşı bir uyanıklık ve algılamadır.
– Duru görü (Clairvoyance, Telestezi): Bir olay veya bir şeyin normal duyumlar dışında, uzaktan algılanmasını sağlayan uyanıklıktır.
– Önceden bilme (Precognition, Kehanet): Henüz cereyan etmemiş bir olayı görmek ve açıklamaktır.
– Zihnin madde üzerine etkisi (Telekinezi): Bir insanın fiziki organlarını kullanmadan, diğer bazı güçlerini kullanarak, maddeler üzerinde etkili olmasıdır.
– Psikometri (Psychometry): Bir insan veya olay hakkında, geçmişte ve gelecekte olacak veya olmuş şeyler hakkında cansız bir obje yardımıyla bilgi sahibi olmaktır.
– Radyestezi (Dawsing): Bir anten, çubuk veya sarkaç ile cisimlerin ve canlıların neşrettikleri dalgaları algılayarak, yeraltı su kaynakları ve madenlerin keşfedilmesi, hastalıkların teşhis edilmesidir.
– Psikotoğraf (Psychophotograph): Hasta ile fizikî temas olmadan, uzaktan görme kabiliyetiyle tıbbî hastalık teşhisi yapmaktır.
– Ön Teşhis (Paradiagnostic): Hasta ile fizikî temas olmadan, uzaktan görme kabiliyetiyle tıbbî hastalık teşhisi yapmaktır.
– Para Medicine: Çağdaş tıbbın açıklayamadığı değişik yollarla, hastalıkları iyileştirme metodudur. (s. 413-141)

Reklamlar

Etiketlendi:,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: