REINA SALDIRISI DOSYASI : Eski istihbaratçı SABRİ UZUN saldırganın zafiyetini anlattı


Eski istihbaratçı saldırganın zafiyetini anlattı

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Reina saldırganı Abdülkadir Masharipov’un yakalanmasıyla ilgili operasyonu değerlendirdi.

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun, Reina saldırganının 4 yaşındaki oğlunun yanına alarak kaçmasının, saldırgan için büyük bir zafiyet oluşturduğunu ve yakalanmasını kolaylaştırdığını söyledi. Uzun, saldırganın yakın çevresiyle çocuk nedeniyle ilişkilerini sürdürmek zorunda kaldığını ifade etti.

Sabri Uzun, dün Habertürk’te Reina saldırganın yakalanmasıyla ilgili süreci Fatih Altaylı’ya değerlendirdi. Abdülkadir Masharipov’un Reina saldırısı sonrası, 4 yaşındaki oğlunu alarak kaçmasının, saldırgan için zafiyet oluşturduğunu belirten Uzun şöyle konuştu:

"Reina saldırısı sonrası kaçan zanlı, 4 yaşındaki oğlunu da yanına almış. Bunu duyunca içimde bir rahatlama oldu. Çünkü eşine, çocuklarına, annesine ve babasına bağlılık gösteren kişi, zafiyet gösterecek demektir. Veya sürekli zafiyet gösterecektir. Bu zafiyet polis için çok büyük avantajdı.

"OĞLU, HAREKET KABİLİYETİNİ ORTADAN KALDIRDI"

Bir de İstanbul polisi devamlı baskınlar yapıyordu. Yani şahıs bir türlü bir şekilde program yapamadı. İlişkileriyle ilişki geliştiremezdi, maddi imkanlarını aşamazdı. Sonuçta İstanbul polisinin seri operasyonları şahsı sıkıştırdı. Çocuğunu da yanına alıp gitmesi, hareket kabiliyetini tamamen ortadan kaldırdı. Duygusal olarak kaldırıyor hem de çevresiyle ilişkisini sürdürmek zorunda kalıyordu sonuç olarak.

"BU TÜR ÖRGÜTLERDE DUYGUSAL BAĞ OLMAZ"

Eğer bir inanç örgütüyse ki biz El Kaide’yi, DEAŞ’ı bir inanç örgütü olarak görürüz. Böyle örgütlerde duygusal bağlar olmaz, olmaması lazım. Tek bağlılığı inancına yöneliktir. Onların tek beklentisi bu eylemle cennete gitmektir. Oysa hem çocuğunu yanına alıp gidiyorsun hem de cenneti istiyorsun. Çelişki var işin içinde. Bu nedenle İstanbul polisinin yakalayacağını düşünüyordum."

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: