IŞİD ÖRGÜTÜ DOSYASI : Reina Saldırısında ‘Pantolon’ Detayı ve İkinci Terörist Şüphesi


39 kişiyi katleden teröristin her gün yeni görüntüleri ortaya çıkıyor. Bu görüntülere göre Zeytinburnu’ndan açık renkli pantolonla yola çıkan saldırgan, mekâna girerken koyu ve dar kesim bir pantolonla görülüyor. İstihbarat uzmanlarına göre, saldırıyla ilgili şimdiye kadar ortaya çıkan görüntüler iki farklı teröristin olabileceği şüphesini güçlendiriyor. Selfie videosu yayınlanan saldırganın ‘gözcü’ olduğu, katliamı gerçekleştiren diğer teröristin yüzünü çok iyi gizlediği ve net bir görüntüsünün ele geçirilemediği de öne sürülen bilgiler arasında. Bazı görgü tanıklarının ‘iki kişinin ateş ettiği’ yönünde ifadeleri daha önce basına yansımıştı…

Karar Gazetesi’nden Hilal Öztürk’ün istihbarat uzmanlarına dayandırdığı bilgiye göre saldırıyı iki teröristin gerçekleştirdiği şüphesi kuvvetlendi.

Teröristin güvenlik kameralarına yansıyan ve Zeytinburnu’nda kaldığı evden çıkarken tespit edilen görüntüsünde pantolununun açık renkli ve cepli olduğu dikkat çekiyor.

Emniyet’in tek saldırgan olarak açıkladığı ve görüntüsünü paylaştığı teröristin Reina’ya ateş ederek girerken görüntüsünde ise koyu renk ve dar kesim pantolonu olduğu görülüyor.

Yine gece kulübü içindeki görüntülerde ise evden çıkış kayıtlarındaki gibi üzerinde açık renk ve cepli bir pantolon olduğu dikkat çekiyor.

Teröristin taksiye binerek kaçtığını gösteren ve Kuruçeşme’de mobese kamerasına takılan görüntüsünde ise üzerinde yine dar kesimli ve koyu renkli bir pantolon var.

Teröristin içeride üzerini değiştirdiği iddia edilse de Zeytinburnu’ndaki evden çıkış görüntüsü ile Reina içindeki görüntü bire bir uyuşuyor.

Reina girişindeki görüntü ile Zeytinburnu’ndan çıkış görüntülerindeki pantolon detayı bir teröristin, daha önce içeri girdiği ihtimalini doğuruyor.

Diğer saldırganın deniz yoluyla kaçmış olabileceği de iddialar arasında…

Pantolon ayrıntısı diğer saldırganın mekana daha önceden girip saldırıdan sonra deniz yoluyla kaçmış olabileceği, selfie videosu yayınlanan kişinin de gözcü olduğu, içeriye ateş açarak girip kapıdan çıkmış olabileceğini düşündürüyor.

Öte yandan teröristin Taksim meydanında çektiği selfie videosu da ilk olarak IŞİD’in Telegram kanalından yayınlanmış.

Haberde, bu görüntülerin terör örgütü tarafından bilinçli olarak hedef saptırmak amacıyla paylaşıldığı, terörist örgütün Reina içindeki ikinci teröristin kimliğini gizlemek amaçlı yaptığı, polisin ikinci saldırganı da belirlemesi sonrası örgütün hesabından geri çekildiği öne sürülüyor.

Ayrıca teröristlerin her ikisinin de halen Türkiye’de olduğu ifade ediliyor…

Reina’ya düzenlenen saldırının tanığı Anadolu Ajansı kameralarına konuşmuştu

Saldırıdan eşi sayesinde yara almadan kurtulan Sinem Uyanık iki kişinin silahla etrafa ateş ettiğini söylemişti. Bir başka görgü tanığı da saldırganların birden fazla olduğunu, çapraz ateş altına alındıklarını belirtmişti. Kulüpte çalışan bir garson da ifadesinde saldırganların iki kişi olduklarını ve silahla içeriyi taradıklarını anlatmıştı.

Reklamlar

Etiketlendi:,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: