MADENLER DOSYASI : RUMLAR SİNSİ BİR TEZGAHLA ÜLKEMİZDEKİ MADENLE RE EL KOYMAK İSTİYOR


Kıbrıs açıklarındaki petrol rezervlerine konmak isteyen Rumların ülkemizde bulunan yeraltı zenginliklerimizi de sinsi bir planla ele geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı. 2011’de 2 yılda 21 maden sahamızı kapatan Rumları, MTA’dan emekli 30 yıllık jeolog Ömer Çelenk yönlendirmiş. Çelenk paravan şirketin de müdürü…

Rumlar madenlerimizle oynamış! Rumların, Türkiye’deki paravan şirketi ‘Doğu Akdeniz Mineralleri’ mercek altına alınınca gerçekler ortaya çıktı.

Kıbrıs açıklarındaki petrol rezervlerine konmak isteyen Rumlar’ın ülkemizde bulunan yeraltı zenginliklerimizi de sinsi bir planla ele geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı. Paravan şirket kurup Anadolu topraklarındaki madenlerimize göz diken Rumlar, iki yılda 21 arama ruhsatı aldı.

Kıbrıs açıklarındaki petrol rezervlerini ele geçirmek isteyen Rumlar, şimdi de ülkemizde bulunan yeraltı madenlerimize konmak istiyor. Bugün’ün ortaya çıkardığı skandal, Türkiye’nin çıkarılmayı bekleyen yeraltı zenginliklerinin hangi ellere geçtiğini ortaya koydu. Güney Kıbrıs Rum kesiminde kurulan bir Rum şirketi, yeraltı zenginliklerimizi sinsi bir oyunla ele geçirdi.

Sinsi planlarla kurdukları paravan şirketle 21 maden sahamızı kapatan Rumlar’ı Maden Teknik Arama Enstitüsü’nden (MTA) emekli bir Türk jeoloğun yönlendirdiği ortaya çıktı. Ömer Çelenk adlı jeolog, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki ana şirket EMED Madencilik’e Türkiye’de çalışacak madenci ve mühendisler bulmak için görevlenderilmiş. Çelenk, aynı zamanda Güney Kıbrıs Rum kesimindeki EMED Madencilik Şirketi’nin Türkiye’deki danışmanı. Çelenk, resmi olarak EMED bünyesinde görev alırken, Türkiye’de kurulan paravan Doğu Akdeniz Mineralleri Şirketi’nin de müdürlüğünü yapıyor.

HİSSELER DEVREDİLDİ

EMED’in kontrolündeki Doğu Akdeniz Mineralleri, 2006’da İstanbul’da genel kurul toplantısı yaptı ve müdürlük görevini yürüten Ozan Korkut Benlioğlu azledildi. Şirketin başına Ömer Çelenk getirildi. Genel kurulda hisse operasyonu da gerçekleştirildi. Toplantıda, şirket ortaklarından Aristidis Eleftherios Anagnostaras, 25 YTL değerindeki mevcut bir adet hissesini, kendi kurduğu ve Londra borsasında işlem gören Kefi Minerals adına devretti.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: