FETÖ ÖRGÜTÜ DOSYASI : HAKİMLER BİR ZAMANLAR FETULLAH GÜLEN’İ NASIL KOLLUYORDU ? GÖRELİM !!! YI L : NİSAN 2013


Ergenekon davasında yargılanan Muammer Karabulut’a ‘Protestan Kuran’ adlı kitabında Fethullah Gülen’e hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezası verildi.

Radikal.com.tr – ‘Protestan Kur’an’ adlı kitabında Fethullah Gülen’e hakaret ettiği gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırılan Ergenekon sanığı Muammer Karabulut hakkındaki gerekçeli karar tamamlandı.

Zaman gazetesinin haberine göre, Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Karabulut’un Gülen’e karşı ‘nefret suçu’ işlediğine hükmetti. Ancak Türk Ceza Kanunu’nda bu suçun karşılığının bulunmaması sebebiyle ‘hakaret’ten ceza verildiğini kaydetti. Kitapta Gülen’e karşı "eleştiri sınırlarının aşıldığı" ve "kamuoyunu bilgilendirme" amacının dışına çıkıldığı söylendi.

Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Fethullah Gülen’e hakaretten 1 yıl hapse çarptırılan Ergenekon davası sanığı Muammer Karabulut’un cezasını, 14 bin 600 liraya çevirmişti. Ceza, "sanığın suçtan ötürü pişmanlık duymaması ve benzer nitelikte tekrar suç işleyebileceği" düşünülerek ertelenmemişti. Mahkeme, gerekçeli kararında Karabulut’un Gülen’i, “İslam dinini ve Kur’an’ı protesto ederek değiştiren, bunu da kanla beslenen para imparatorluğunun kirli düzenini biraz daha yaşatabilmek amacıyla yapan bir kişi olarak göstermeye çalıştığını” savundu. Bu durumu "nefret suçu" sayan ve davanın, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine hükmeden kararda ayrıca, Karabulut’un Ergenekon davası iddianamesi ve eklerine göre "örgütün amaçları doğrultusunda dezenformasyon faaliyetleri içinde bulunduğu" suçlamasıyla yargılandığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda yazdığı yazılar ve dava konusu ‘Protestan Kur’an’ isimli kitabın, "örgütün üst düzey yöneticileri tarafından okunduğu, diğer örgüt üyelerinin de kitaptan haberdar olduğunun ileri sürüldüğü" ifade edildi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: