TEKNOLOJİ & BİLİM & UZAY DOSYASI /// Yeni Uzay Toplumu : ASGARDIA


Yaklaşık bir ay önce bir yazı okudum ve yazının etki ve sonuçlarını takip etmeye başladım. Konu özet olarak şöyle:

Dr. Igor Ashurbeyli

Bir Rus bilim adamı olan Dr. Igor Ashurbeyli 12 Eylül’de Paris’te bir basın konferasında ilk uzay ulusu ile ilgili bir bildiri sunuyor. Bu sunumdan hemen 2 gün sonra da kayıt olan kişi sayısı 100.000 rakamına ulaşıyor. Amaç Birleşmiş Milletler’e başvurup, uzayda (dünya yörüngesinde) yeni bir millet oluşturmak. Bu millet tüm dünya ülkelerinden oluşacak.

Ana fikir ise;

Uzaydan gelebilecek; meteor, uzaylı vs. saldırılarda, dünya için bir koruma sağlamak!

İlk başta bana biraz ütopik geldi ama ben ve eşim ilk kayıt yaptıranlardan olduk. İlk 100.000 içerisindeyiz. Biraz inceleyince çok da ütopik olmadığını, aslında bunun çok da mantıklı olabileceğini ama çok ciddi bir beyin takımı, parasal ve teknolojik kaynak gerektiğini gördüm. Tüm bunların aşılabileceğini de gelen desteklerden anlamam uzun sürmedi. Yine de sorular, sadece benim değil, birçok insanın kafasında cirit atıyor. Nedir bu sorular derseniz:

Asgardia – Site Logosu

Tam olarak nasıl olacak bu iş? Her başvuru yapan kişi, bahsi geçen Uzay Ulusunun bir vatandaşı olabilecek mi? Vatandaşlık için neler gerekecek? Pasaport, Kimlik Kartı vs. verilecek mi? Bir yönetim şekli olacak mı? Ne zaman uzaya gidilecek? Orada yaşam nasıl olacak? Yerçekimi, Su, Gıda ihtiyaçları ve Yasal olgular nasıl halledilecek? Sorular çok fazla olabilir.

Cevaplar ise zamanla biraz daha netleşmeye başladı. Mesela şu anki kayıt sayısı 531.846. 31 Ekim itibariyle kayıt durduruldu. 12. Kasım’da Dr. Igor Ashurbeyli tarafından bir duyuru yapılacağı saöylendi. Kayıt hala devam ediyor. Sanırım BM nezdinde bir girişim de söz konusu olabilir. Açık değil şu ana kadar. Ama herşey 12.Kasım’da netleşecek.

Her başvuru yapan kişi vatandaş olacak mı? Sanırım hayır! vatandaşlık için standart olarak istenen bilgi ve belgelerin sağlanması gerektiğini anlıyorum sayfada okuduklarımdan. Bu da 12 Kasım’dan sonra netlik kazanacak sanırım. Pasaport ve kimlik kartı gibi evraklar da verilecek ama bunun nasıl olacağı da net değil şimdilik.

Bir yönetim şekli olacak mı? Evet! Şimdiden 12 üyeli bakanlar kurulu oluşturuldu. 2017 Haziran ayında ise seçim yapılarak, halkın (Asgard halkı) seçimleri doğrultusunda yeni kabine oluşturulacak. Oylamanın nasıl yapılacağı ise Hukuk Topluluğu tarafından halihazırda tartışılıyor.

Yaşam nasıl olacak? Aslında bu da çok net değil şimdilik. Fakat Bilim Topluluğu da bu konuda tartışmalar yapıyor. yerçekimi, su üretimi, gıda üretimi vb. konulardaçok ciddi bilgi alış-verişleri yapılıyor.Yasalar konusunda ise (suç, ceza, anayasa vb.) Hukuk topluluğunca konuşulan ve çalışma yapılan konular arasında.

Peki ne zaman gidilecek uzaya?

2017-2018 içerisinde (tarih sonra netleşecek) ilk uydu gönderilecek uzaya! Bundan sonra orada bir istasyon kurulması aşamasına geçilecek. İlk etapta 100.000 civarı bir bilim-teknik ve sağlık ekibi gideceğini çıkartıyorum okuduklarımdan. Fakat ne ben, ne de 11 yaşındaki oğlum, büyük ihtimalle, uzaya gidemeyeceğiz ki bu da çom normal. Ama torunumun bunu görme ve uzayda yaşama şansını elde edebileceğini düşünüyorum.

Ekleyen ve Özgün Yazı: Şeref KaplanUFO Dünyası

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

One thought on “TEKNOLOJİ & BİLİM & UZAY DOSYASI /// Yeni Uzay Toplumu : ASGARDIA

  1. haticeozcan2014 9 Aralık 2016, 09:56 Reply

    Reblogged this on tabletkitabesi.

    Beğen

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: