MUHSİN YAZICIOĞLU DOSYASI : Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünde ‘Barn abas İncili’ şüphesi


KAYNAK : http://www.aydinlik.com.tr/kultur-sanat/2016-aralik/muhsin-yazicioglu-nun-olumunde-barnabas-incili-suphesi

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünde ‘Barnabas İncili’ şüphesi

Oyuncu ve yönetmen Ahmet Yenilmez, 2009 yılında hayatını kaybeden BBP’nin genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun kendisine Barnabas İncili’nin fotoğraflarını gören herkesin öldüğünü belirterek kendisinin de fotoğrafı gördükten 15 gün sonra öldüğünü söyledi.

Oyuncu ve yönetmen Ahmet Yenilmez, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatından 15 gün önce kendisine cep telefonundan Barnabas incilinin fotoğraflarını gösterdiğini belirterek, "(Bunu gören herkes ölmüş, biliyor musun?) dedi. Bir arkadaş da ‘başkanım siz gördünüz mü?‘ dedi. ‘Görüyoruz işte’ dedikten 15 gün sonra öldü" ifadesini kullandı. Yenilmez, senaryosunu yazdığı ve yönettiği "Sevdam Gözlerinde Kaldı" filmine ilişkin, AA muhabirine açıklamada bulundu.

Filmin yakın tarihin gizli kalmış hikaye ve mekanlarına ışık tutacağını ifade eden Yenilmez, gözlerini 1980’lerde bir patlamada kaybeden ‘Mahir’ ile ‘Zafer’ isimli karakterlerin, gerçekleri bulma yolunda, 3 sır ölümü araştırdıklarını anlattı. Yenilmez, Türkiye’nin yakın tarihine damga vurmuş bazı gerçeklerin, filmle gün yüzüne çıkacağının altını çizerek, Abdullah Çatlı, Prof. Dr. Mahmud Esad Coşan ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun aynı sebepten cinayete kurban gittiğini savundu. FETÖ’nün hedefindeki kişinin Coşan olduğunu vurgulayan Yenilmez, Coşan’ın FETÖ’nün gerçek yüzünü bildiğini ifade etti.

‘YAZICIOĞLU: BUNU GÖREN HERKES ÖLMÜŞ’

Yenilmez, Yazıcıoğlu ile vefatından kısa süre önce bir araya geldiğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Gecenin 03.30’unda beni aradı ve evinin oradaki pastanede buluştuk. Dört kişi daha vardı bu konuşmada. Benden bir film istedi. Önüme Aydoğan Vatandaş’ın (FETÖ davaları kapsamında arananlardan) kitabını attı, ‘bunu senaryolaştırıyorsun’ dedi. Cep telefonunu aldı ve bir şey gösterdi, ‘bunu gören herkes ölmüş, biliyor musun’ dedi. Bir arkadaş da ‘başkanım siz gördünüz mü’ dedi.

‘Görüyoruz işte’ dedikten 15 gün sonra öldü. Aydoğan Vatandaş, Facebook üzerinden bana mesaj attı, ‘değerli büyüğümüz bu olayın üzerine gidilmesini istemiyor’ dedi. Kazadan sonra, 17-25 Aralık’tan biraz önce oldu. Filimde de izleyici bunları sorguluyor. Aydoğan Vatandaş, beni silmiş. Bunu tahmin ettiğim için çevremdeki insanlara bu bilgileri emanet etmiştim. Facebook hesabım silinmiş ve engellenmiş. Ama Allah’ın da bir hesabı var. Bir kardeşimiz silinenleri geri yükledi ve ‘değerli büyüğümüz bu olayın üzerine gidilmesini istemiyor’ mesajını savcıya teslim ettik." "Hukuka saygımdan dolayı filmden 4 tane sahneyi çıkardım" Yenilmez, amacının sinema ile seyircinin aklındaki soruları artırmak ve merak uyandırmak olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Abdullah Çatlı, Barnabas incilini bulmak isteyenlerdendi. Kazadan 20 dakika önce Yazıcıoğlu’nu arıyor. ‘Acil görüşmem lazım’ diyor.

Kazada da çantası kayboluyor. Esad Coşan, Abdullah Çatlı ve Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti, Yazıcıoğlu’nun helikopterinden cihazları söken insanların Cumhurbaşkanımıza yönelik suikast timinin içinde yer alması. Birileri bu halkanın kopmasını istiyor. Buradan ilan ediyorum, birileri bu cinayetlerin açığa kavuşmasını istemiyor. Ne acı ki bunu istemeyenler de yabancılar değil. Gerçekten bu yapı öyle bir işlemiş ki kendimizden şüphe eder hale gelmişiz. Savcıya gittim, belgeleri verdim. Sırf hukuka saygımdan dolayı filmden 4 tane sahneyi çıkardım. Ama o Başkanla (Yazıcıoğlu) olan görüşmede olup da bunu inkar edenler var."

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: