TARİH : TARİHİNİ BİLMEZ İSEN YENİLMEYE MAHKUMSUN /// Sansürlenen Sabotaj


1.Dünya Savaşında Osmanlı Devleti, Çanakkale’de, Galiçya’da, Kafkasya’da, Irak’da, Filistin’de, Mısır’da, Arabistan’da müttefik ordularına karşı, ihanetlere ve sabotajlara maruz kalarak savaşmış, 2 milyon civarında vatan evladını şehit, yaralı ve esir olarak kaybetmiştir.

Bu kayıpların oluşumunda savaşan askerin gerekli desteği alamaması en önemli nedenlerden biri olarak görülebilir. Cephedeki askere mühimmat ve personel desteğin yeteri kadar verilememesinin de sebepleri vardır. Bunlar yoksunluktan kaynaklandığı gibi ihanet ve sabotajlarla da oluşmuştur.

Yıl 1917.

İngilizlerin 130 bin kişilik ordusu ve Arap isyancılara karşı Türk Ordusu Filistin ve Kudüs’ü savunuyor. Denizden ve karadan İngilizler saldırırken, isyancı Araplar da demiryollarını sabote ediyor, Arap halkını Türklere karşı isyana teşvik ediyorlardı…

Kutsal şehir Kudüs’ü teslim etmemek için var gücü ile savaşan Türk Ordusu, 3 ay kuşatmaya direniyor. Ancak hiçbir desteğin gelmemesi, Türklerin 30 bin şehit vererek 9 Aralık 1917 günü Kudüs’ü teslim etmek için geri çekilme zorunda bırakmıştır.

Kudüs’ün bu teslimiyeti Sultan Abdülhamid Han’ın Siyonizmin fikir babası Theodor Herzl’e verdiği cevabın gerçekleşmesinden başka birşey değildi:

23 Temmuz 1902 tarihinde; Siyonizmin fikir babası Theodor Herzl, Abdülhamit Han’a Osmanlı Devleti’nin borçlarının ödenmesi için 25 milyon altın kredi ve 2.5 milyon altında rüşvet teklif etmiştir. Bunun karşılığında, Filistin ve Kudüs’te yahudilerin yerleştirilmesi istenmiştir… Abdülhamit Han:

“... Ordumuz düşmanlarının paraları ile yapılacak tahkimatın arkasına sığınmaya tenezzül etmez. Ayrıca Ben bir karış dahi olsa toprak satamam. Zira, bu Vatan bana değil Milletime aittir. Milletim bu toprakları kanlarını dökerek kazanmışlardır. Bu Toprakların bedeli Şehit Kanıdır.

İngilizler Mareşal Allenby komutasında 11 Aralık 1917 günü Kudüs’e girmişlerdir. Allenby Kudüs’e girdiğinde ilk söz şu olmuştur:

“Artık burada Türkler olmayacak."

Kudüs’ün düşmana teslim edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ise tarihimizin en acıklı olayından kaynaklanmaktadır.

6 Eylül 1917 tarihinde Filistin Cephesine asker sevkiyatı yapılması için, Haydarpaşa Garında askerler trene bindirilir. Müttefikimiz Alman ordusu içine sızmış olan bir Fransız ajan Ermenilerin yardımı ile Gar’da bombalı sabotaj eyleminde bulunur. Gar’da bulunan silah ve diğer mühimmatların da patlaması ile Gar’ın sevkiyat bölümü havaya uçar. Patlamanın şiddetinden tüm İstanbul sarsılır. Cepheye gitmek için trenlere bindirilmiş Türk Askerlerinin tamamı vagonlarda yanarak şehit olurlar!

Binlerce askerimizin katledildiği bu olay, Enver Paşa Hükümeti tarafından sansürlenir. Konuşulması bile yasaklanır..

Türk Gençliğinin milli bilincinin gelişmesi ve tarihten ders alması için bu olayları bilmesi haktır. Bilmeli ki; Türk Devletinin varlığı, Türk Milletinin güvenliği emin ellerde olsun!

Tüm Şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarak, Vatan için terini ve kanını dökenlerden Allah razı olsun!

YILMAZ KARAHAN

LİNK : http://www.yenidenergenekon.com/950-sansurlenen-sabotaj/

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: