İLLUMİNATİ DOSYASI /// AZİZ ÜSTEL : İllüminati’nin Çin’deki uzantısı Lee Ailesi Türkiye’de


İllüminati dendiğinde akla hemen Amerikalı ve Avrupalı zengin sülaleler gelir. Rockefeller, Dupont, Astor gibi. Ancak İllüminati’nin İ3 ailesi içinde kökeni MÖ 2 bin yılına uzanan Lee Ailesi vardır ki bugün kıta Çin’den, Hong Kong, Singapur, Macao ve Tayvan’ı perde arkasından yönettiği söylenir.

Lee Ailesi MS 618’den 906’ya kadar süren Tang Hanedanlığı’nın kurucusuydu. Bu hanedan döneminde Çin ilk kez kağıt parayla tanıştı. Aile Asya’yı, deyim yerindeyse bir ahtapot gibi sarmıştır. Yakın tarihten Lee Ailesi’nin üç önderine bir göz atalım etkisini anlamak için:

1. Hong Kong fiili hükümdarı ve milyarder Lee Ka-Shing.

2. Kızıl Çin’in “Kutsal Önderi” Lee Peng.

3. Singapur Başkanı Lee Kwan Yew.

Söz konusu ülkeleri el altından hala yönettikleri için, dünyanın en güçlü ailelerinden biridir günümüzde de. Hatta Lee Ailesi’nin Rockefeller’lar kadar güçlü olduğunu söyleyenler de vardır.

Çin’de iktidarı elde tutanların çok zengin oldukları herkesin bildiği bir sırdır. Örneğin Wikileaks’i ortaya çıkardığı belgelere göre elektrik sektörü tümüyle Lee Peng Ailesi’nin elindedir. Lee sülalesinin en yaşlı üyesi Lee Pen, 1987’den 1998’e kadar Çin Halk Cumhuriyeti’nin Başbakanıydı.

Lee Hanedanlığı, İllüminati’yi oluşturan 13 ailenin en acımasız üyelerinden biri belki de başlıcasıdır. Aile dünyanın en büyük deniz ticaret filosuna sahiptir. Sahibi olduğu gemilerle hem Çin hem de Filipinlerin ihraç mallarını dünyanın dört bir yanına taşır. Aile, Çin-Tayvan-Filipinler-Hong Kong’da at koşturan, Asya Mafyası olarak bilinen Triad’ın da kurucusudur. Triad, Uzakdoğu’da uyuşturucu kaçakçılığını elinde tutmaktadır. Gelen kara parayı kendi banka ve finans kuruluşlarında aklarlar. Binondo Merkez Bankası adı altında çalışan Triad bankası tümüyle Lee Ailesi’nin, dolayısıyla da İllüminati’nin denetimindedir. Bankanın, Vancouver Kanada, Barcelona, San Francisco, New York, Londra, Manchester, Amsterdam ve Hong Kong’da şubeleri vardır. Bu banka şubelerinde Triad uyuşturucu, gasp, kumar, fuhuş gelirlerini aklar. Uyuşturucu işinde ortağı CIA’dir!

Lee Ailesi Türkiye’ye İzmir üzerinden girer

Ailede hayırseverliğiyle tanınan Lee Ka-Shing, Güney Çin’de, Shantou Üniversitesi ve hastanesi kurulması için bir çırpıda 95 milyon Amerikan doları bağışta bulunmuş. Tabi bu Lee Ka-Shing için çerez parasıdır; Fortune Dergisi’ne göre 1991’de gayrimenkul alışverişlerinden 13.5 milyar dolar kazanmıştır! Dünyada limanların özelleştirilmesi sonucu bugün, Lee Ailesi’nin resmi kuruluşu Cheung Kong Holding, beş kıtada, 18 ülkede 44 liman işletmektedir. Holding’in iştirakı Hutchison Whampoa Akdeniz çanağında Uzakdoğu’daki Singapurlu rakibi PSA karşısında ayakta durabilmek için 2007 yılında İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ihracat limanlarından İzmir Limanı’nın işletim hakkını 1 milyar 275 milyon dolara kazandı. Böylece, İllüminati’nin en güçlü ailelerinden Lee Sülalesi de, Rockefeller ve Dupont’tan sonra Türkiye’ye giriyordu…

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: