GIDA & GDO DOSYASI /// SEDAT LALOĞLU : DÜNYADA GDO TÜKETİMİ


1-2003 yılı tahminleri AB ülkelerinde örneğin Almanya da satılan gıda maddelerinin %70 i GDO lu yada biyoteknolojiyle üretilmiş katkı içerir.

2-Cornell Üniversite si çalışması ABD de gıda maddelerinin %70 i GDO lu. İlk GDO bitkisi 1994 te üretilmiş, yukardaki orana bakarsanız,13 yılda büyük iş!

3-Henry Kissinger in 1974 Gıda Kontrol Soykırımı Raporu (200 sayfa rapor); az gelişmiş ülkelerdeki nüfus artışı ABD ulusal güvenliği için tehdittir(?)

4-Aslında H.Kisinger ismi ve GDO ile ilgili gizli raporu, bütün dünya insanlığının Nasıl bir felakete götürüldüğünü açıklıyor…

5-Bu rapordaki 13 ülke; Hindistan, Çin, Bangladeş, Pakistan, Endonezya, Tayland, Filipinler, Türkiye, Nijerya, Etiyopya, Meksika, Brezilya, Kolombiya.

6-Kissinger in önerilerinden biride bu ülkelerdeki doğum kontrol uygulamalarının başlatılmasıydı.

7-1974 de Roma daki Gıda Konferansına son anda Tarım Bakanı Earl Butz yerine Kissinger katılır. GDO lu tarımı önerir.

8-Birkaç ay sonra 13 ülkenin baskı altında tutulması kararı imzalanır. Yani GDO artık bir silaha dönüştürülür.

9-1974 deki Gıda Konferansı aslında sonuçtur. İlk kez 1920 de ABD tohum ıslahı ile F1 hibrit tohumculuğu başlar, 1943 Meksika hükümeti Ve Rockefeller Vakfı tarafından kurulan Uluslararsı buğday ıslah merkezi kurumsallaşmış.1966 ilk defa Hindistan Meksikadan tohum ithal etmiştir.

10-GDO lu bitki; laboratuvarda bitki hücresindeki genetik yapıya müdahele edilen bitkidir.

11-F1 hibrit tohum; klasik melezlemedir. İki farklı özellikte üründen yeni bir tür elde edilir. Çok uluslu Şirketler(!) bunun patentini alır.

12-Bütün dünyaya patentlerle, bu tohumlar, kanunlar çıkartılıp tek elden sattrılır, büyük paralar kazanılır ve diğer sağlık/ilaç endüstrisi dizayn edilir..!

13-F1 hibrit tohumlarıyla Yeni patentler alan bu çok uluslu şirketlerin amacı GDO yu bütün yaşam alanlarına yaymaktır. 2015 hedefi 40 ülkeye ulaşılmış!

14-Tohum yaşamdır, yaşam satılamaz. GD tohum kullanılma zorunluluğu artık bütün dünyada kanunlaşmıştır. Çifçi tohum saklayamaz. Kendi üretemez.

15-Tohum terminatör gen aracılığıyla kısırlaştırılmıştır, çiftçinin tohum satıcısı ile sözleşmesi; ertesi yıl için tohum saklamak yasaktır.

16-Malesef ülkemizde de 26 Ekim 2009 da çıkarılan yasa ile Syn.bakanın ifadesi; "uluslarası anlaşmalar gereği GDO lu ürünler ithal etmek zorundayız." !!

17-Sonuç; BM gıda/tarım örgütü verileri; tarımsal bitiklerin %75 inin soyu tükenmiştir. Her saniye 1 futbol sahası yağmur ormanı yok oluyor.

18-Yeraltı suları/akarsular/toprak bozulmuş. Hergeçen gün çeşiti artan hastalıklar türemiş. İnsanlar ilaç bağımlısı olmuş.

19-1960 lı yıllarda "dünyada 1 milyar insan aç, yüksek verimli F1 hibrit tohum kullanmalıyız" söylemi yani "Yeşil Devrim" dünyada açları doyuramamış.

20-Fakat mesela Hindistan ın tarım arazisinin %15 inin çölleşmesine neden olmuştur. Tarım girdi maliyetleri artmış, tüketim köleliğiyle, hastalıklar çoğalmış.

21-Ekonomik açıdan esir alınmış, sağlığı gitmiş, ilaç endüstrisine bağımlı, havasını/suyunu/toprağını kirletmiş/kaybetmiş insanız artık!!!

22-Sabah erkenden başlayıp akşam geç saatlere kadar para peşinde koşan tüketim kölesi, ruhunu, aklını, vicdanını kaybetmiş, hafif meşrep olmuş, acımasız/katliamcı/zombileşmiş, algılarla yönetilen Yeni Bir Dünya hedefine doğru adım adım götürülen insanlık…

Allah sonumuzu hayretsin…

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: