PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI : Açıklanamayan Olay – Yüzüncü Maymun Deneyi


1952 yılında Ken Keyes Jr. ve ekibi Japonya’nın Koshima Adası’nda yaşayan Macaca Fuscata cinsi maymunlar üzerinde araştırma yapmak üzere bölgeye gitti.

Adaya gelen inceleme ekibi, maymunlara yemesi için tatlı patates bırakmaya başladılar. Sahile bırakılan patatesler maymunlar tarafından iştahla yeniyordu. Ancak kuma bulanmış patatesler, maymunların hoşuna gitmese de Kumlu patatesleri yemeye devam ediyorlardı. Gözlemci ekibin tespitine göre 18 aylık dişi bir maymun olan İwo ismini verdikleri maymun bir gün Kumlu patatesi suda yıkamayı keşfetti ve o şekilde yemeye başladı. Daha sonra bu davranışı annesine öğretti.

Patatesleri kumlarından temizleyip yeme hareketi maymunların çok hoşuna gitti ve genç maymunlar, patatesleri yıkayıp yemeye başladılar. Fakat yaşlı maymunlar gençlerin yaptığı bu işi kabullenmekte çekimser kalır ve bu uygulamayı takip etmezler. Çünkü yaşlılar geleneksel öğretilerini sıkı sıkı bağlı idi ve bu yeni hareketi kabul etmek istememişlerdir.

1952-1958 Yılları arasında süren İnceleme sonucunda artık Adada ki 99 adet maymun patatesleri yıkayarak yerken Bir gün adanın yaşlı maymunlardan biri patatesi yıkayarak yemeye başladı. Yani yüzüncü maymun da artık patatesleri yıkayarak, kumlarından temizleyerek yiyordu. Aynı günün akşamında adadaki tüm maymunlar artık patatesleri yıkamaya başlamışlardı. Bu durum kritik eşik aşıldığı durumda toplumun bu harekete uyduğu fikrini ortaya attı.

Ancak ilginçlikler Buradan sonra başladı. Koshima adasında ki maymunların patatesleri yıkayarak yemesinin Ardından bu Ada ile fiziksel bağlantısı olmayan Etrafta ki Pasifik Adalarında yaşayan maymunların da bu hareketi yapmaya başladı gözlendi.

Hiçbir şekilde öğrenmeden yakın adalarda ki maymunların patesleri yıkama hareketini nasıl yapmaya başladıkları hala açıklanamayan bir Gizem konusu.
Bilim adamları bu durumu Kuantum fiziğine yormuşlar, zihinden zihine aktarılan bir yenilik hareketi olarak görmüşlerdir. Yani bilim adamlarının iddiasına göre bir yenilik, zihinden zihine aktarılabiliyor ve bu sayede topluma yayılabiliyordu.

Yüzüncü maymun olayının ilk aşaması yeni bir düşüncenin belli bir limite kadar ulaştığında artık o limitten itibaren toplumun geneline hızlı bir şekilde yayılması olayıdır. Yani toplumdaki yeni bir düşünce kritik eşiği aştığı an, toplum bilincinin Akşama kaydetmesine yol açmaktadır.

Ancak adalar arasında bir iletişim olmadan o çevredeki tüm adalarda bulunan maymunların bu yeni öğretiyi nasıl kabullendiği ve nasıl öğrendiği sorusu hala bir Muamma olarak kalmaktadır.

Yüzüncü maymun fenomeni adı verilen Bu olay üzerine bazı bilim insanları, Tüm insanlar arasında bir enerji ağının bulunduğu ve tek bir kişinin başlattığı değişimin, belli sayıda kişi tarafından kabul gören yeni bir davranışın kuantum eşiği adı verilen eşiğin aşıldığı durumda, tüm topluma yayıldığı fikrini kabul edilmektedir.

VİDEO LİNK :

VİDEO LİNK :

https://www.youtube.com/watch?v=wD_Z_XB8SQs&feature=youtu.be

Etiketlendi:,

One thought on “PARAPSİKOLOJİ & GİZEM DOSYASI : Açıklanamayan Olay – Yüzüncü Maymun Deneyi

  1. haticeozcan2014 25 Kasım 2016, 08:40 Reply

    Reblogged this on tabletkitabesi.

    Beğen

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: