AMERİKA DOSYASI /// RAFAEL SADİ : Trump’ın zaferinde payı olan Yahudi Jared Kushner’i bilir misiniz ??


RAFAEL SADİ

Kushner ailesi aslında soykırım’dan kurtuldu ve Nazi kamplarından çıktıktan sonra 1949 yılında Polonya’dan Amerika’ya göç etti…

Önce JARED isminden başlayalım isterseniz. Bu isim çok yaygın değil hatta bir Yahudi ismi olarak hiç duymadım. Dikkatli bir araştırma sonucu İbranice kökeninin YARED olduğunu tespit ettim ve ismin Tevrat’tan alınma bir isim olduğunu anladım.

Yared, Hz. Adem soyundan olup (aslında hepimiz öyleyiz ya) 10 nesil sonrası olan NUH Peygamberi’ne kadar yaşamış olan MEALEL’in oğlu ve Hanoch’un babasıdır. Tevrat’a göre 962 yıl yaşamış. (Tabii o dönemdeki yıl kavramı nedir bilemiyoruz veya kıyaslayamıyoruz) Miladi takvime göre M.Ö. 3301 yılında doğup M.Ö 2339 yılında vefat etmiştir. Hasta hane ve de doktor yüzü de görmemiştir. (Hasta hane yoktu henüz)

Engin Ardıç abimizin ifadesi ile bu kadar malumatfuruşluk yeter de artar bile.

Bu isimdeki zat’ı muhterem bundan sonra Amerika’nın MİLLİ DAMADI olup Saygıdeğer REİS (ABD Reisi) DONALD TRUMP’ın büyük kızı İVANKA’DAN dönme YAEL (ibranice ismi) KUSHNER’in 100% en hakiki öz be öz Yahudi’dir. Hem de haham torunudur.

NAZİ’DEN KURTULDULAR

Kushner ailesi aslında soykırım’dan kurtuldu ve Nazi kamplarından çıktıktan sonra 1949 yılında Polonya’dan Amerika’ya göç etti. Büyükbaba Yosef (Joseph) Kushner Polonya’dan göç ettiğinde inşaatlarda, başta inşaat işçisi olarak çalıştı ve sonraları ise inşaat işine el atarak çocuklarına oldukça parlak bir gelecek tesis etti.

Jared Kushner’in babası Charles Kushner 1985 yılında KUSHNER COMPANİES isimli şirketini 1985 yılında kurdu ve sürekli büyüyerek 1999 ve 2005 yıllarında ERNST AND YOUNG en iyi yatırımcı ödüllerini alarak saygınlığına saygınlık kattı.

HAHAM HATİP!

Dede Kushner bu arada unutulmadı ve adına iki okul yapıldı; JOSEPH KUSHNER HEBREW ACADEMY ve RAE KUSNER YESHIVA HIGH SCHOOL.

Bu okullar Yahudi dini eğitimi veren okullar… Bir nev’i HAHAM HATİP de diyebiliriz. (Aynı değilse bile benzetebiliriz.) Okullar inanç özgürlüğü çerçevesinde faaliyet göstermektedir. Web sitesi şöyle: https://www.jkha.org/

2005 yılında Baba Kushner, usulsüz seçim kampanyası yardımında bulunmaktan ceza aldı ve 2 yıl hapse mahkum edildi. Bir yıl sonra şartlı olarak tahliye edildi. 2007 yılında New York’un 666 numaralı caddesinde 1.8 milyar dolara bir yer satın aldı. O yıllarda Kushner ailesi Demokratik parti destekçisi idiler. Şirketlerin değeri 10 milyar dolarak olarak ifade ediliyor…

EMLAK KRALI

Günümüz önemli simi JARED ise 1981 yılında New Jersey’de Dünya’ya geldi. Harward ve New York üniversitelerinde eğitimini iyi dereceler ile bitirdi ve iş hayatına baba tezgahında devam etti. Ve 2007 yılından itibaren şirketlerin başına geçti. Emlak işinin yanı sıra basın ve özellikle yaşlılık sigortası konularında ilerledi.

EMLAKÇI VE GAZETECİ….

Şirketler topluluğunda oldukça saygın ortaklar, bankalar ve sigorta şirketleri var. Bu durum şirketi çok daha saygın ve sağlam hale getiriyor.

Ortak ve işbirliği yapan şirketler: http://www.kushnercompanies.com/partners/

İDB , BANK HAPOALİM , HAREL SİGORTA gibi İsrail’in önde gelen kurumları da bu şirketler arasında yer alıyor.

Jared Kushner, 2009 yılında Donald Trump’ın kızı İVANKA TRUMP ile evlendi.

Tabi ki iyi ve dini bütün bir Yahudi olarak sevdiği kızla, Yahudi inancına geçmeden evlenmedi. İVANKA Yahudiliğe geçebilmek için gereken uzun dini eğitimi geçti ve YAEL KUSHNER adını alarak YAHUDİ dinine yatay geçiş yapmış oldu.

Böylece yeni Reis Donald Trump’ın Yahudi bir damadının yanı sıra Yahudi bir kızı da oluverdi.

Bu din değişikliği Trump cephesinde bir krize sebebiyet vermediği gibi aksine gerek aile içi barış gerekse Yahudi cemaati ile ilişkilerini olumlu yönde geliştirmesine bayağı yardımcı oldu.

Hatta basında söylendiği kadarı ile Donald Trump’ın seçim kampanyasının mimarının Jared Kushner olduğu ve başarının bir kısmının da Yahudi damata mal edildiğini görebilmekteyiz.

Kushner çiftinin 3 çocuğu var ve AK SARAY’ın pardon BEYAZ SARAYIN DAMAT JARED PAŞASI olması bekleniyor ve ABD politikasında özellikle İSRAİL-ABD ilişkilerinde özel bir yer alması da beklentiler arasında.

İsrail ile ilgili olarak Trump seçim vaatleri arasında Kudüs’ün, İsrail’in ebedi başkenti kabul edilerek ABD Büyükelçiliği’nin Tel-Aviv’den Kudüs’e taşınacağını alenen beyan etti.

Yehuda ve Şomron bölgesinde de yeni yerleşim bölgeleri inşasının barışın engeli olmadığı aynı söylemlerde beyan edilmişti. Bakalım bu ABD yönetimi İsrail politikalarında nasıl bir gerçek tavır alabilecek. Bekleyip görmemiz gerek.

İsrail’de ise içten içe bir sevinç dalgası olmasının yanı sıra da genelde söylenen vaat etmek ile uygulamak arasında fark olduğu sürekli hatırlatılmaktadır. Umarım bütün dünyaya hayırlı bir yönetim olur.

Rafael Sadi

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: