AMERİKA DOSYASI : Trump İncirlik’i kapatır mı ?


ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın Ortadoğu politikası, Obama ve öncesindeki kan emici başkanlardan pek farklı olacağa benzemiyor. ABD’nin Ortadoğu’daki işgallerinin ana karargâhı olan İncirlik Üssü’nün kapatılmasını beklemek bir yana Trump döneminde üssün daha da aktif kullanılmaya devam edileceği anlaşılıyor.

Başkanlık propagandası süresince İran’ı topa tutan, darbeci Sisi’nin Mısır’ını kutsayan, Filistinli çocukları teröristlere benzeten, Siyonist işgalci İsrail’e Kudüs’ü vaat eden Trump’ın döneminde de, Ortadoğu’da huzur sağlanamayacağı, çatışmaların daha da şiddetleneceği anlaşılıyor. İşgalci ABD’nin katliam ortağı İsrail’in güvenliğini sağladığı, bölge ülkelerini karıştırmak için kontrol kulesi gibi kullandığı İncirlik Üssü’nün, Trump döneminde daha da sıkı bir trafiğe sahne olacağa benziyor.

VAZGEÇİLMEZ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Şehit kanıyla sulanmış topraklarımızdaki utanç sebebi İncirlik Üssü, ABD’nin Ortadoğu üzerindeki şer planlarını tasarladığı ve icraata geçirdiği ana karargâh olarak biliniyor. 1991’de Saddam Hüseyin’in yönetimindeki Irak’a başlatılan Körfez Harekâtı ve 2003’te başlayan kanlı Irak işgalindeki katliamlarda aktif olarak kullanılan İncirlik, ABD ve işgalci ortaklarının vazgeçilmez üssü olma özelliğini koruyor.

TRUMP’IN ÖNCELİĞİ İSRAİL’İN GÜVENLİĞİ

İç çatışmalar, işgal ve terörle istikrarsızlaştırdığı Ortadoğu’da huzursuzluğu sürekli hale getirerek İsrail’in güvenliğini sağlayan ABD’nin, Trump’ın başkanlık edeceği bir sonraki aşamadaki amacı, Büyük Ortadoğu Projesi denilen Büyük İsrail’i kurmak olacak.

DEAŞ’I BAHANE EDİP BÜYÜK İSRAİL’İ KURACAKLAR

Yeni başkan Donald Trump, daha önceki açıklamalarında DEAŞ terörünün ortaya çıkış nedeninin ABD’nin bölgedeki baskıcı politikaları olduğunu söylemiş; Bush, Obama ve Clinton’un işgal politikasını topa tutmuştu. Trump, Ortadoğu’daki kaosun başmüsebbibinin kendi ülkesi olduğunu söylemesine rağmen, mevcut işgal hâlinden vaz geçeğine dair hiçbir işaret vermedi. Aksine DEAŞ’ın kökünü kazımaktan ve bunun için de Suriye’deki PKK’nın uzantısı terörist gruplara desteğini artıracağından bahsetti.

BÖLGE DAHA DA KARIŞACAK

Türkiye’nin şiddetle karşı çıktığı ve çatışma halinde olduğu Suriye’nin kuzeyindeki bölücü gruplara Trump’un vereceği destek, bölgedeki karışıklığı daha da belirgin hale getirecek. Zira Trump’un başkanlığındaki ABD’nin hayali, DEAŞ’la mücadele bahane edilerek Türkiye’nin tüm tepkilerine rağmen Suriye’nin kuzeyinde bağımsız Kürt devleti kurmak. 2003’te başlattığı kanlı işgalden bu yana destek verdiği, Musul operasyonuyla daha da güçlendirdiği Barzani eliyle Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti inşa etmeye çok yakın. Türkiye’deki bölücü PKK terörüne verdiği desteği gizlemeye çalışan fakat her seferinde hain planları açığa çıkan ABD’nin, Türkiye topraklarında tasarladığı ‘Bağımsız Kürdistan’ oluşumu bu planın üçüncü aşamasını oluşturuyor. Son olarak İran’daki sosyalist kökenli ayrılıkçı Kürt grupları tahrik eden ABD, Büyük İsrail’in güdümündeki dört köşeli Büyük Kürdistan hayalini tamamlamaya çalışıyor. Yeni dönemde Trump’ın başkanlığındaki ABD’nin, Ortadoğu’daki işgal planlarının ana üssünün yine İncirlik olacağı görülüyor.

İNCİRLİK KAPATILSIN ORTADOĞU HUZURA KAVUŞSUN

Hukuk tanımaz insanlık düşmanı ABD, Ortadoğu üzerine kurduğu bütün hain planlarını İncirlik Üssü’nden yönetiyor. Irak ve Suriye üzerine binlerce sorti uçuşu yaparak yüzbinlerce masum sivilin kanına giren ABD; Mısır, Ürdün, Suudi Arabistan gibi ülkelerdeki Siyonist İsrail’in güvenliğine tehdit oluşturabilecek gelişmeleri de buradan yakın takipte tutuyor. Dünya barışının önündeki en büyük engel olan işgalci ABD ve ortaklarının İncirlik’ten kovulmadığı sürece Ortadoğu’da kan, gözyaşı ve işgalin sona ermeyeceği gün gibi aşikâr duruyor.

15 TEMMUZ’UN ANA KARARGÂHI İNCİRLİK

15 Temmuz’da Türkiye’yi işgal edip parçalamaya yönelik hain darbe girişimindeki ana karargâhlarından biri de ABD’nin aktif olarak kullandığı İncirlik Üssü’ydü. Türkiye’de askeri darbe yapmaya çalışan hainler grubunun halkın üzerine ölüm yağdırdığı F-16’ların yakıt ikmali bu merkezden sağlandı. Darbe girişiminden kısa bir süre sonra Türkiye’ye gelen ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford alelacele İncirlik’i ziyaret etmiş, işgalci komutanın bu telaşlı ziyareti İncirlik’te saklanan ve darbe girişime karışan komutanları ABD’ye kaçırdığı yorumlarına sebep olmuştu.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: