WIKILEAKS DOSYASI /// Julian Assange : Clinton ve IŞİD’in Finansmanı Aynı Kaynaktan Sağlanıyor


Daha önce ABD başkan adayı Hillary Clinton’ın e-postalarını ifşa eden WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, IŞİD’in Clinton Vakfı’na aktarılan maddi kaynaklar ile kurulduğunu öne sürdü.

WikiLeaks’in kurucusu Julian Assange, Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton’un, ABD’nin Ortadoğu’daki müttefiklerinin IŞİD’e verdiği desteğin kapsamı konusunda halka yanlış bilgi verdiğini söyledi.

Geçen ay WikiLeaks tarafından ifşa edilen 2014 tarihli bir elektronik postada dönemin Dışişleri Bakanı Clinton, yine o dönem Başkan Barack Obama’nın danışmanı olarak görev yapan John Podesta’ya IŞİD ve diğer radikal Sünni gruplara gizli finans ve lojistik desteği veren Katar ve Suudi Arabistan’a baskı uygulama çağrısı yapmıştı. Assange, Russia Today (RT) televizyonunda yayımlanmak üzere Avustralyalı gazeteci John Pilger’e verdiği röportajın ikinci bölümünde söz konusu e-postaya değinerek, "Sanırım bu, tüm belgeler içinde en dikkat çeken e-posta. Bazı Suudi yetkililerin IŞİD’e destek verdiğini ve fon aktardığını tüm ciddi analistler biliyor, hatta ABD de bunu kabul etti. Ancak bu konuyla ilgili olarak, ‘düzenbaz’ prenslerin hükümetin onayı olmamasına rağmen petrol gelirlerini istedikleri şekilde kullandıkları düşüncesi hakimdi. Bu e-postada ise Suudi Arabistan ve Katar hükümetlerinin IŞİD’e fon aktardığı belirtiliyor" ifadelerini kullandı.

‘SUUDİ ARABİSTAN VE KATAR TÜM PARALARI CLINTON VAKFI’NA AKTARDI’

Pilger’in Suudi Arabistan ve Katar’ın Clinton’un bakanlığı sırasında tüm paralarını Clinton Vakfı’na yatırdığını anımsatması üzerine söz alan Assange, Clinton’un dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde Suudi Arabistan ile tarihin en büyük silah anlaşması (80 milyar dolardan fazla) imzalandığına dikkat çekti. Clinton’un görev süresinde ABD’nin silah ihracatının iki katına çıktığını da belirten Assange, IŞİD’in büyük oranda Clinton Vakfı’na aktarılan maddi kaynaklar ile kurulduğunu söyledi.

‘BANKALAR, İSTİHBARAT, SİLAH ŞİRKETLERİ CLINTON’UN ARKASINDA’

Assange, WikiLeaks’in ABD’deki başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi aday Donald Trump’ın hatta Rusya’nın lehine olacak şekilde etkilediğine dair Clinton cephesinden ve Batı medyasından yöneltilen suçlamalara da yanıt verdi. Trump’ın seçimlerden zaferle ayrılmasını olası görmeyen Assange, bunun gerekçesini şöyle açıkladı: "Trump’ın seçimleri kazanmasına izin verilmeyeceğini düşünüyorum. Zira Trump, Evanjelikler dışında tüm kurumların desteğini kaybetti. Bankalar, istihbarat, silah şirketleri, yabancı sermaye Clinton etrafında birleşmiş durumda. Medya patronları ve gazeteciler de aynı şekilde"

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: