TERÖR DOSYASI : Nedir bu Ak Milisler ???


Sosyal medyada yer alan çağrılarda Ak Gençlik’in silahlanarak milis güçleri oluşturması gerektiği ifadeleri yer aldı. Gökçek de silahlanma iddialarını doğruladı.

AKP’ye yakın hesaplardan sosyal medyada yapılan silahlanma çağrısı dikkat çekiyor. Son günlerde özellikle sosyal medyada yer alan çağrılarda Ak Gençlik’in silahlanarak milis güçleri oluşturması gerektiği ifadeleri yer aldı. Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek de silahlanma iddialarını doğruladı. Bu arada sosyal medyada muhalifler de bu çağrılara tepki gösterdi ve bunun provokasyon olduğunu söyledi.

‘SİLAHLANIN’ ÇAĞRISI

Kendisinin Osmanlı Ocakları 1453 Genel Başkanı ve Ümmet Ocakları kurucu Genel Başkanı olduğu söyleyen Emin Canpolat kendi Twitter hesabından "Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın" çağrısında bulundu.

MUSUL OPERASYONU

Sosyal medyada AKP hesaplarından yapılan paylaşımlarda Ak Milislerin hazır oldukları ve ‘Reis’ten emir bekledikleri’ yazılıyor. Özellikle Musul operasyonunun başlamasının ardından AKP’li hesaplar Musul’a Ak Milisler’in gitmesi gerektiğini yazdı. Birçok hesaptan yapılan paylaşımlarda AKP’li gençlerin silahlı milisler kurması gerektiği çağrısı yapıldı. Özellikle Irak’ta Şii Haşdi Şabi milislerinin iktidar tarafından eleştirildiği günlerde yapılan çağrılar dikkat çekti.

İşte o mesajlar:

GÖKÇEK’TEN İTİRAF

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldığı bir televizyon programında itiraf gibi açıklamalarda bulundu. Gökçek, artık askeri bir girişimin imkansız olduğunu söyleyerek silahlanan yeni ‘milis’ güçlerini işaret etti. Silahlanma hikayelerinin kulağına geldiğini, “bunu gizlemenin bir alemi yok” diyerek aktaran Gökçek, “Ben bunun yasal hale gelmesi için her televizyonda anlatıyorum. Muazzam bir silahlanma oldu. Pompalı tüfeği alan evine atıyor. Sen yarın bir darbe yapmaya kalksan, senin elinde piyade tüfeği, kaleş varken, bu kalkıp pompalı tüfeğiyle gelmeyecek mi? Acımaz da. Şunu artık anladılar bütün dünya bize bir tezgah yapıyor. Darbe olsun da gelsin beni öldürsünler diye mi bekleyecekler” ifadelerini kullandı.

TEPKİ DE VAR

Bu gelişmelere karşı sosyal medyada muhalif görüşleriyle bilinen hesaplar da duruma tepki gösterdi. Bunun bir provokasyon olduğunu söylediler.

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: