HRANT DİNK DOSYASI : Zekeriya Öz, İstihbarat Elamanı Demirkale ile 7 Defa Görüşmüş !


Dink cinayetinin jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada firari eski savcı Zekeriya Öz’ün izine ulaşıldı. Öz, cinayette etkin rol oynayan istihbarat elemanı Muharrem Demirkale ile 7 kez görüşmüş.

Zekeriya Öz’ün cinayette etkin rol oynayan Jandarma İstihbarat elemanı Muharrem Demirkale ile cinayet döneminde yoğun görüşme trafiği belirlendi. Muharrem Demirkale’nin cep telefonundan 3’ü cinayet günü öncesi, 2’si de cinayet günü sonrası olmak üzere toplamda 7 kez görüşme yaptıkları tespit edildi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi olayında Jandarma bağlantısına ilişkin yürütülen soruşturmada savcılık ilginç bir isme ulaştı. Cinayet döneminde firari eski savcı Zekeriya Öz’ün olaya adı karışan ve dosyada şüpheli olan Jandarma İstihbaratçı Muharrem Demirkale ile cinayet döneminde yoğun şekilde telefon trafiği tespit edildi.

O İSİM MUHARREM DEMİRKALE!

Soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Gökalp Kökçü’nün tespitlerine göre, Hrant Dink öldürüldüğü sırada çevresinde bulunan ve Bakırköy’deki evi ile kitapçısı çevresinde dolaştığı belirlenen jandarmaları yönlendiren ve koordinasyonu yapan isim o dönem Yüzbaşı rütbesiyle İstanbul İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde Amir olarak görev yapan Muharrem Demirkale idi.

TELEFONU İNCELENDİ

15 Temmuz darbe girişimi günü Jandarma Genel Komutanlığı önünde darbeci askerlerle birlikte gözaltına alınıp tutuklanan Muharrem Demirkale Hrant Dink cinayeti soruşturmasına da dahil edildi. Demirkale’nin kullandığı telefonun geçmişe yönelik ayrıntıları çıkarıldı.

ZEKERİYA ÖZ İLE 7 GÖRÜŞME

Muharrem Demirkale’nin Ali Fuat Yılmazer’in yanı sıra İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli müdür ve müdür yardımcıları Erol Demirhan ve Metin Canbay ile irtibatı belirlendi. Demirkale’nin ayrıca firari eski savcı Zekeriya Öz ile cinayetten bir gün önce 3 kez ve cinayetten bir gün sonra 2 kez olmak üzere toplamda 7 kez görüşme yaptığı tespit edildi. Demirkale savcılıktaki ifadesinde 7 şüpheli görüşmenin içeriklerini hatırlayamadığını belirtti.

ZEKERİYA ÖZ’E DE SORULACAK

FETÖ şüphelisi olan Muharrem Demirkale’nin örgütün amaçları doğrultusunda Hrant Dink cinayetinin planlanmasında, cinayet öncesi, cinayet günü ve sonrasında aktif görev aldığı ve cinayetin işlenmesine katıldığı ileri sürüldü. Zekeriya Öz’ün de yakalandığı takdirde söz konusu görüşmeler ile ilgili ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: