İSTİHBARAT DOSYASI : Katil arılar operasyonu


Gelen ihbar polisleri şok etmişti. Bu defa hedefleri bir kişi değildi. İstanbul’a Slovakya’dan kargoyla ‘arı’ yollanmıştı. Bu arıların mutlaka yakalanması gerekiyordu. Polis için son yılların en ilginç operasyonu başlamıştı.

‘AJAN ARILAR GELİYOR’ İSTİHBARATI

Son dönemde büyük operasyonlara imza atan İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube polislerinin önüne çok ilginç bir istihbarat konmuştu. İstihbaratta Slovakya’dan İstanbul’a 50 tane ‘arı’ yollanacak yazıyordu. Önce şaşırdılar ve güldüler; Arı mı? Bunlar bal yapan arılar değildi. Ekolojik dengeyi bozmak için yollanan bu arılar büyük bir tehditti.

GÖREV ‘DOKTOR’ LAKAPLI POLİS KENAN’DA

‘Doktor’ lakaplı deneyimli kaçakçılık polisi Kenan bu operasyon için görevlendirilmişti. Hayvanlar üzerine kurs almış bir polis Kenan. Uzmanlık alanı hayvan kaçakçılığı olan Kenan, gelen istihbarat üzerine hemen Orman Müdürlüğü yetkilileriyle temasa geçti. Uzmanlarda gelen istihbaratı teyit ettiler. Gelen kargoda ‘Katil Arılar’ vardı. Kenan iyice heyecanlanmıştı.

BİLGİSAYARDAN ARILARI İNCELEMEYE ALDI

Orman Müdürlüğü’nden gereken bilgileri alan Kenan emniyete geri dönmüştü. Hemen kargo şirketleriyle temasa geçti. Slovakya’dan gelecek kargo olduğu zaman kendisine bilgi verilmesini istedi. Kenan, bilgisayarını açarak bu arıları incelemeye başladı. Okudukça şaşırıyor ve heyecanlanıyordu. Bu arılar Türkiye’deki ekolojik dengeyi bozabilir, arılar yok olabilirdi. Ama neden böyle bir şey yapıyorlar diye düşünmeden de edemedi.

KENAN, BU ARILARI BULMANIZ LAZIM

Kenan mesaisinin büyük bir bölümünü kargocularla temasta geçiriyordu. Tek işi bu arıları bulmaktı. Yakından tanıdığı arıcılıkta uzman bir akademisyen dostunun yanına gitti. Çay söylediler. Kenan, arkadaşına yapacakları operasyondan bahsederek bu arıları sordu. Uzman arkadaşı uzun uzun anlatarak tehlikeye dikkat çekti. Bak Kenan; “Bu yabancı arılar Türkiye’deki arı cinsinin yok olmasına neden olabilir. Bu arılar yerli arıların yaşadığı alanlara yayılarak habitatı ele geçirebilir. Dolayısıyla yerli arılarla yaşama ortamı ve besin rekabeti oluştururlar. Taşıdıkları hastalık ve parazitleri yerli arılara bulaştırarak yerli arı neslini tehlikeye sokabilirler. Yerli arılarla bu arıların savaşı yerli arıların nesli tükenene kadar devam edebilir. Böylece yerli arı neslini kaybedebiliriz. Yerli arıların avladığı zararlı böcekler, parazitler var. Yerli arı nesli tükenirse o zararlı böcekler doğada büyük zararlara yol açar" dedi.

ABİ SLOVAKYA’DAN KARGO GELİYOR

Kenan’ın stresi iyice artmıştı. Bu operasyonu başarılı olamazsa bir arı ırkı yok olma tehlikesiyle karşı karşıyaydı. Derken telefonu çaldı. Zeytinburnu’nda kargocu arkadaşı arıyordu. “Kenan abi Slovakya’dan içerisinde Arı bulunan bir kargo yollandı” diyerek adresi verdi. Kenan hemen müdürüne bilgi verdi. 5 polis hızla Zeytinburnu’ndaki adreste yerini aldı.

ARILAR KOLİDE

İran uyruklu kişi hâlâ kargoyu almaya gelmemişti. “Niye bu Arıları yolladılar” diye düşünüp duruyordu polisler. Bu kişi yakalanınca her şey ortaya çıkacaktı. Ama gelen giden yoktu. Kenan, “Artık beklemeyelim bu kargoya el koyalım” dedi. Polisler koliye el koydu. Kenardan kutunun içine baktılar. “Vız, vız” sesleri geliyordu. Arılar içindeydi.
Bu polisler için çok önemliydi.

AMA NEDEN YOLLANDILAR?

Kenan önce savcıya bilgi verdi. Sonra ‘Katil Arılar’ Zeytinburnu İlçe Tarım Müdürlüğü’ne teslim edildi. Kenan biraz olsun rahatlamıştı. Ama kafasındaki soru işaretine hâlâ cevap bulanamamıştı. Neden? Türkiye’de ekolojik dengeyi kim bozmak istemişti? Bu sorunun cevabı o İranlı kişi yakalandığında ortaya çıkacaktı.

BAL, KAYMAĞI HAK ETİLLER

Kenan ve arkadaşları belki de Türkiye’yi büyük bir biyolojik saldırıdan kurtarmışlardı. Bu kadar emekten sonra Kenan balı hak etmişti. Şubeye geldiğinde amiri ona bir kutu bal hediye etti. Hep beraber gülüştüler. Kenan, “bende gidip sıcak ekmek ve kaymak alayım hep beraber yiyelim” önerisinde bulundu.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: