TEKNİK TAKİP DOSYASI : FETÖ telekulağı avukatsız kaldı


Sahte belgelerle aldıkları mahkeme kararlarıyla Antalya’da 130 kişiyi dinleyen FETÖ şebekesinin avukatları 15 Temmuz sonrası ilk duruşmada davadan çekildi

Antalya‘da 2009 ile 2013 yılları arasında sahte belge düzenleyerek elde ettikleri dinleme kararlarıyla aralarında belediye başkanları, milletvekilleri, bürokratlar, gazeteciler, işadamları, emniyet ve jandarma mensuplarının da bulunduğu 130 kişiyi dinleyen FETÖ’cü polislerle ilgili davanın görülmesine devam edildi. FETÖ’cü telekulak davasının 12’inci duruşmasında zanlıların avukatları dilekçe vererek davadan çekildi.

MAĞDURLAR KATILDI
Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu yargılanan Şenol Oral ile tutuksuz sanıklar Gökhan Togay, Sunal Sevindik ve Abdullah Sungur katıldı. Duruşmaya mağdur sıfatıyla da emekli polis memuru Hikmet İskender, CHP eski Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, Emniyet-Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılınç, Adrasan eski Belediye Başkanı Yalcın Akbulut, Gülgün Basmacı ile polis memuru Murat Ceylan katıldı.

YETERİNCE HAPİS YATTIM
Davanın tek tutuklu sanığı olan ve firari iken Ağustos ayı ortasında yakalanan İstihbarat Şube İmamı Şenol Oral, 2007-2013 yıllarında Şube Müdürlüğünde komiser yardımcısı olarak görev yaptığını söyledi. Oral, şubeye gelen istihbari bilgilerin genelde ham bilgiler olduğunu belirterek, "Yapılan dinlemeleri mahkemelerce alınan kararlar sonucunda gerçekleştirdik. Biz önleme birimiyiz, dolayısıyla adli birim değiliz. Şüpheler yoğunlaştığı, güçlendiği zaman biz bu konuyu şube müdürlüğümüz aracılığıyla adli birimlere resmi yazıyla aktarırız" diyerek tahliyesini talep etti. Mahkeme zanlının tahliye talebini reddetti.

ESKİ BAŞKAN PATLADI
2004 ile 2014 yılları arasında Adrasan Belediye Başkanı olan ve telefonları FETÖ’cüler tarafından dinlenen Yalçın Akbulut ise ifadesinde, "Bu pisliği yapanların yanına kar kalmasın" dedi. Polis memuru Murat Ceylan ise kendisinin oto tamircisi olarak dinlendiğini belirterek, "İstihbarat beni nasıl tamirci olarak dinleyebilir. Buna kargalar bile güler" dedi. Eski Milletvekili Yıldıray Sapan da davada dinleme talimatını verenlerin de yargılanması gerektiğini söyledi.

ŞEHİT BABASININ İSYANI
Emniyet-Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Zeki Kılınç, sanıkların savunmalarına isyan etti. 15 Temmuz darbe girişiminde polis memuru oğlu Muhammet Oğuz Kılınç’ı şehit verdiğini belirten Kılınç, sanıkların kanunsuz emri yerine getirmemeleri gerekmesine rağmen keyfi işlem yaptıklarını söyledi. Yasa dışı dinlemelerle birilerine kumpas ve şantaj yapıldığını belirten Kılınç, "Devlet ve bayrak için çalışsalardı, ham olarak getirilen bilgiler denetlenmeden, araştırılmadan, teyit alınmadan adli makamlara gönderilemezdi. Kimisi siyasetçi, kimisi emniyet mensubu, vatanına milletine ne kadar sadık kişi varsa hepsi dinlenmeye çalışılmış" dedi.

UYUŞTURUCU YAŞI 8’E İNDİ
Müşteki polis şeflerinden Ömür Saka’nın avukatı Seral Ertuğrul da sanıkların istihbarat amaçlı dinlemeleri yaparak Antalya’da terör ve uyuşturucu gibi suçlarla mücadele edildiğini söylediğine dikkat çekti. Bu sözlerin gerçekleri yansıtmadığını anlatan Ertuğrul, "Eğer bu suçlarla mücadele edilmiş olsaydı, Antalya’da uyuşturucu kullanma yaşı sekize kadar düşmüş olamazdı. Antalya uyuşturucunun başkenti haline gelmiştir. İstihbarat birimleri suç ve suçluyla uğraşacakları yerde kumpas ve şantaj verileri toplamakla uğraşmışlardır" dedi. Müvekkilinin FETÖ ile mücadele eden bir emniyet mensubu olduğunu da belirten Serap Ertuğrul, sanıkların fikir ve eylem birliği içinde bir hiyerarşi içinde hareket ettiklerini söyledi.

DURUŞMA 3 KASIM’A ERTELENDİ
Mahkeme, sanıklardan Osman Çarkçı’nın avukatı Erdal Taş, Bülent Alaldı ile Yavuz Bölek’in avukatları İbrahim Yıldız, Sedat Alp, Adnan Taşkın, Esat Emre Tekin, Neslihan Çan, İbrahim Eren Çakıroğlu ile Şenol Oral, Rüştü Çetinkasap ve Ali Koçak’ın avukatı Mustafa Murat Bayoğlu’nun istifa dilekçelerinin tebliğine karar verdi. Duruşmaya katılmayan sanıklardan İsa Yıldırım, Mehmet Fatih Baştuğ, Asım Demirel ile Bülent Elaldı hakkında yakalama kararlarının infazının beklenmesi için duruşma 3 Kasım tarihine ertelendi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: