MİT DOSYASI : Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Yeni Müsteşarı Mustafa Levent Göktaş Mı O lacak ?


Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) yeni müsteşarı Levent GÖKTAŞ mı olacak? MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın yerine bölücü terör örgütü lideri abdullah öcalan’ı yakalayıp Türkiye’ye getirenlerin arasında bulunan Emekli Albay Levent Göktaş’ın geleceği iddia edildi. Mustafa Levent GÖKTAŞ Kimdir?

MİT’in Başına Levent Göktaş Gelecek İddiası ( Levent Göktaş Kimdir? ) Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakmasından sonra , MİT yönetiminde değişikliğe gidileceği ve söz konusu değişiklik içerisinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın yerine 5 yıl boyunca ergenekon’dan dolayı tutuklu yargılanan Levent Göktaş’ın getirileceği öne sürülüyor. Levent Göktaş’ın MİT’in başına getirileceği iddiaları Odatv ‘den Barış Terkoğlu tarafından da yazıldı.

Peki Levent GÖKTAŞ Kimdir?

Mustafa Levent Göktaş Tokat Erbağ 1959 Doğumludur. Emekli Yarbay Mustafa Levent Göktaş , TSK’da görev yaptığı dönemde bölücü terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılması ve Kenya’da yaklanarak Türkiye’ye getirilmesi operasyonunda görev aldı. Özel Kuvvetler Komutanlığı Muharebe Arama Kurtarma Birliği’nde alay komutanı olarak görev alan GÖKTAŞ, TSK’dan 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyası alan tek kişidir. 2004 yılında askerlikten emekli olan Mustafa Levent GÖKTAŞ, serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. 2009 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı ve 5 Ağustos 2013 tarihinde 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 10 Mart 2014 yılında tahliye edilen Levent GÖKTAŞ , Rusça, İngilizce, Arapça ve Kürtçe biliyor.

Size Levent Albayla ilgili bir gerçeği anlatayım… Artık herşey deşifre oldu madem, kutuyu açalım artık..

O zamanlar ismi Mete’ ydi..Yarbaydı..Asıl sınıfı tankçıdır.. Eski Özel Harp geleneğinden gelir.. Bazıları JİTEM le Levent Albayı karıştırır alakası yoktur oysa..

1997 de Kuzey Irak’a girildi.. Çıkmamak üzere..Batufa, Begova, Kani Masi, Duri, Malakta ve Baloka köyleri üzerinde bir üs bölgeleri hattı oluşturuldu sınıra paralel.. Sonra hem kuzeyine hem de güneyine yine paralel kuşaklarda operasyonlar yapıldı, PKK görüldüğü yerde öldürüldü, yüzer, yüzer, binlerle ifade edilen sayılarda..

Levent Albay o sıralarda Silopide Özel Kuvvetlerin komutanıydı..

1997 nin sonlarına doğru büyük bir grup kurdu. Yaklaşık 150-200 kişilik özel kuvvetlerden subay astsubay,400-500 tane de peşmerge, Barzani kuvvetlerinden, Talabani bize düşman o aralar.. Velhasıl 500-600 kişik bir gruba komuta ediyor..

Kuzey Iraktaki unsurlara da Nejat Müldür Paşa emir komuta ediyor. O esnada komutan Duri köyünde, Duri köyünün 6 km. güneyinde üstü dümdüz olan bir tepe vardır, onun üstüne de Levent Albayın grubu yerleşti.. Tepenin doğusunda bir boğaz var, o boğaza da Şharifa boğazı denir..

Gece saat 01:00 sularında, çatışma başladı, PKK’nın Sözde Taburlarından 4-5 tanesi birleşerek tepenin etrafını sarmıştı. Bizzat Karayılan ve Bayık da orada bu birliğe emir komuta ediyor. Duride de bir itirafçı var bütün konuşmaları dinleyip, kim kimdir, kim kime ne talimat verdi anlatıveriyor Yaesu dan Nejat Paşaya.. Bu aralar Tarafgiller yeni bir söylem geliştirdi ya, adamlar komando birliğini basıyor, TSK kendini savunamıyor diye nemalanmaya çalışıyorlar ya, bakın burada 200 kişilik Özel Kuvvet ve 400 kişilik peşmergeden oluşan muaazzam bir birliği, PKK’nın 4-5 taburu çeviriyor..

Nasıl oluyor; Çünkü adamlar onlar gelmeden biz gidelim dediler. Pirbela kampı dağıtılmış, Zap kampına mesafe, 20 km.,Hakurka 40 km . Kandile 80- 90 km. kalmış, artık olay bitme noktasında..

Çatışma dehşetlidir. Mesela internete düşen Aktütün baskını görüntülerini siz de izlemişsinizdir, öyle birşey değil.. Yüzlerce namlu tepeye ateş ediyor, yüzlerce namlu aşağıya, üst üste iki pasta kalıbı şeklinde izli mermilerden oluşan kubbe düşünün Havai fişek gösterisi gibi, o kadar çok roket atılıyor ki, sadece roket sesleri bazen arka arkaya denk geliyor, seri halde atış yapan bir piyade silahı efekti oluşturuyor..

2 dakika sonra Levent Albay telsize girdi. Çok fena geldiler, şöyle böyle anlatıyor.. 155 liklerden ikisine koordinat verdi, sürekli aydınlatma, diğer ikisi sürekli ihtiraklı attı sabaha kadar. Levent Albay 10 kez mevzi değiştirmek zorunda kaldı. Sabaha kadar ne numaralar döndü. PKK sızmaya çalıştı, sızan grubu göğüs göğüse durduran subaylarımız oldu. 25-30 metreden temasa geçenler, karşıdan atılan el bombasını alıp geri atanlar. Etraftaki birliklerin hepsi komutana baskı yapıyor bırakın şuradan arkadan gidelim, bari bırakın şu tepeye kadar gidip arkadan ateş desteği sağlayalım teklifleri. Hiçbir yardım istemedi Levent Albay..

Sabah olunca PKK’lılar katırlarla leş taşımaya başladılar. Telef olmuşlardı. İster inanın ister inanmayın Özel Kuvvetlerden bir yaralı dahi yoktu.

Bizim peşmergelerde ise 6 yaralı vardı, hepsi de yaşadı..

Bitti mi, yok daha yeni başlıyordu. Levent Albay hemen 2-3 alt gruba böldü ana grubu ve takip başladı. Zapa kaçtılar Zapı dağıttı. Yüzlerce leş.. Fotoğraflandı devam. Hakurka kaçtılar, Hakurku dağıttı, yüzlerce leş, fotoğraflandı devam…

Hergün yüz leş alınıyordu. PKK bitme noktasına geldi. Levent Albay aklına koymuştu bir kez. Hedef Kandildi. Teması hiç kaybetmedi. Kıstırdığı yerde kobra çağırıyor 10-20 leş, kıstırdığı yerde F16 çağırıyor, 20-30 leş, PKK artık leş toplamaktan bile vazgeçmişti. Hepimiz dedik bu olay bitiyor artık.

Ve birgün tam Kandile ulaşmak üzereyken, 2 adet F16 geldi, herkes Levent Albay yine küçük bir grubu kıstırdı F16 çağırdı, indirecek şimdi diye beklerken, telsizden sesi duyuldu, bu F16 ları siz mi çağırdınız diye, biz çağırmadık, ee ben de çağırmadım kim çağırdı derken, herkes F16’ları izlemeye başladı, tam gidilen istikametin önünde dik bir hatta uçuyor, sonra ileriden manevra yapıp geri geliyor tekrar aynı şekilde alçak uçuş yapıyordu. Derken F16’ların kuyruk işaretleri gözüktü nihayet. uçaklar bizim değil, Amerikan uçakları idi. Herkes gördü.

Daha önceden de şehir efsanesi gibi anlatılırdı, PKK ya yardım indiren helikopterler filan ama bu öyle değildi. Binlerce insan gözleri yukarıda ABD uçaklarını izliyordu. Herkes gerçek düşmanını nihayet görüyordu.. 4014 telsizin 7’nci kripto seviyesinde kimsenin duyamadığı görüşmeler yapıldı, uydu telefonları ile görüşmeler yapıldı ve Levent Albay Kandilin eteklerinden küfürler ederek geri çevrildi. Levent Albay için, Özel Kuvvetler için dönüm noktası o andır.

Levent Albay;

1. Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın en seçkin subaylarının eğiticisi ve bir çok birliğinin kurucusudur

2. Yüksek atlama serbest paraşütçü, dağ ve sualtı komandosu olan ilk ve tek subaydır.

3. Erken terfisi olan ender subaylardan biridir.

4. Yalnızca bir seferde, yaklaşık 40 askeriyle Irak’taki terör kampına girip 240 civarında teröristi etkisiz hale getiren bir komutandır. Bu tip operasyonların sayısını kendisi de hatırlamaz.

5.Arazide pusuya düşen ve kuşatılan askeri birlikle teröristler arasına tek başına girip, elindeki makinalı tüfekle teröristlere göz açtırmadan askeri birliğin pusudan çıkmasını sağlayan cesur bir askerdir.

6. Onun vücudunda et ve kemiğe ilave olarak metal de (Ameliyatla çıkarılamayıp halen vücudunda bulunan kurşunlar ve kırık kemikleri birbirine tutturmak için kullanılan metal parçalar) bulunur.

7. Barzani ve Talabani’nin, adını duyduklarında kaçacak delik aradıkları tek Türk’tür.

8. Ülkemizi ziyarete gelen Makedonya Genelkurmay Başkanı’nın; Uluslararası bir ortamda, "Benim hocam (Özel Kuvvetler), hayran olduğum ve örnek aldığım subay’dır" dediği Türk Subayı’dır.

9. Eşi Yargıtay’da görevli bir hukukçudur.

E.Albay Levent Göktaş Ergenekon tutuklusu.

· En çok üstün cesaret ve feragat madalyası ve takdirname sahibi asker

· Kara Harp Okulu İşletme Bölümü mezunu.

· Gazi Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı Üretim Yönetimi-Planlama yüksek lisansı sahibi.

· Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu.

· Üç tane "Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası" sadece onda var. Başka hiçbir subayda yok.

· Ayrıca altı tane "Üstün Birlik Yetiştirme Beratı" sahibi.

· 180 tane "Takdirname" sahibi

· Sayısı bilinmeyen şerit rozeti.

· Kuzey Irak’ta yapılan bütün operasyonlara katılmış.

· İngilizce, Rusça, Arapça biliyor.

Eee, "Ergenekoncu" suçlamasıyla tutuklanmayı hak etmiş doğrusu. Değil mi ?????

Yukarıda da okuduğunuz gibi, Levent Albay Amerika ve Barzani açısından tam bir terörist …

ÖZEL BÜRO GRUBU

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

www.ozelburoistihhbarat.com

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

YÜKSEK STRATEJİ TÜRKİYE

strateji, istihbarat, güvenlik, politika, jeo-politik, mizah, terör, araştırma, teknoloji

Fight "Gang Stalking"

Expose illegal stalking by corrupt law enforcement personnel

İSTİHBARAT ALANI

Sınırsız, Seçkin, Sansürsüz, Kemalist Haber Blogu

The WordPress.com Blog

The latest news on WordPress.com and the WordPress community.

%d blogcu bunu beğendi: